Uudised

Rahvusooper Estonia alustab uut hooaega 14. augustil

01.08.2019 / Alisson Kruusmaa

_tan1401

Rahvusooper Estonia on suvepuhkuselt tagasi ning valmistub hoogsalt peagi algavaks 114. hooajaks. Alates 1. augustist on piletikassa taas avatud tavapärastel aegadel (T–P 11–19).

Hooaeg algab 14. augustil Leonard Bernsteini menumuusikali „West Side Story“ etendustega. Taas on võimalik nautida etendusi nii eesti- kui ka ingliskeelses esituses eesti- ja rahvusvahelise trupi ettekandes. Traditsiooniline Vana Tallinn Gala on sel aastal pühendatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. sünnipäevale, tuues publiku ette tulevased solistid ja nende õpetajad, kes esitavad ooperirepertuaari paremikku koos rahvusooperi solistide, koori ja orkestriga 23. augustil Tartus ja 24. augustil Tallinnas. Esimese uuslavastusena jõuab septembris lavale Charles Gounod’ ooper „Romeo ja Julia“. Kahe vaenutseva perekonna loo tänapäevases võtmes toob lavale Austraalia juurtega Londonis resideeruv lavastaja Stephen Barlow. Hingedepäeval, 2. novembril kõlab traditsiooniline hingedepäeva kontsert Tallinna Jaani kirikus.

14. novembril Pärnu kontserdimajas ja 17. novembril Estonia kontserdisaalis kõlab maailma ooperilavadel harva mängitud ooper, emotsionaalselt haarav, psühhopõneviku vormis teos – Erich Wolfgang Korngoldi „Surnud linn“. Sügishooaja balletisündmusena toob Eesti Rahvusballett vaatajateni imelise muinasjutuballeti „Alice Imedemaal“. Fantaasiarohke ja rikkalike multimeediaefektidega ballett valmis 2017. aastal San Carlo Teatrile. Koreograaf Gianluca Schiavoni ühendab oma lavastuses vaatemängulisuse, värvika tantsukunsti ja Lewis Carrolli armastatud jutustuse. Kammersaalis esietendub nooremale koolieale Mati Undi, Rein Aguri ja Hans Hindpere muusikaline lastelavastus „Punamütsike“, kus otsitakse vastuseid mitmetele küsimustele – näiteks, mis juhtub siis, kui Hunti ei tulegi? Või kui Punamütsike on hea laps ja läheb kohe vanaema juurde?

Pühadeaega mahub traditsiooniline rahvusooperi jõulukontsert „Rahvusooperi jõulutervitus“ Tallinna Jaani kirikus 19. detsembril ja vana-aastaõhtul hoogsatest meloodiatest kantud Estonia ball.
Uus aasta algab operetisündmusega: 24. jaanuaril jõuab publiku ette Franz Lehári operett „Krahv Luxemburg“ oma klassikalises headuses.

Märtsis tähistab Estonia ühe silmapaistvaima Eesti ooperilaulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva kontserdiga „Ooperigala – Georg Ots 100!“. Kontserdid toimuvad 19. märtsil Pärnu kontserdimajas ja 20. märtsil rahvusooperis. Kevadhooaja balletisündmuseks on 27. märtsil esietenduv „Anna Karenina“, Marina Kesleri ballett Dmitri Šostakovitši muusikale. „Anna Karenina“ on lugu kiusatusest, kirest, moraalsest konfliktist, unistuste poole püüdlemisest ning nende purunemisest. See on tormiline jutustus reetmisest ja suurest armastusest, mis viib pinna jalge alt.

16. aprillil on Estonia kontserdisaali lavalaudadel Carl Orffi ülivõimas lavaline kantaat „Carmina Burana“ rahvusooperi koori, orkestri ja Estonia Seltsi segakoori esituses.

29. aprillil toimub traditsiooniline rahvusvahelise tantsupäeva gala, kus antakse üle MyFitnessi tantsuauhinnad ühele nais- ja ühele meessolistile. Hooaega jääb lõpetama 22. mail esietenduv Giuseppe Verdi varajase loomeperioodi tähtteos „Jeanne d’Arc“, mille toob lavale „Figaro pulma“ lavastaja Marco Gandini. Ooperi suurepärast nimiosa on tõlgendanud ooperimaailma tipud Renata Tebaldi, Montserrat Caballé ja Anna Netrebko.

Ka sel hooajal kannab reisikihk estoonlasi lähemale ja kaugemale. Etendusi antakse lastemuusikaliga „Pipi Pikksukk“, mis etendub Rakvere teatris, operetilavastus „Operetikuningas Imre Kálmán“ reisib Haapsalu Kultuurikeskusesse ja Rakvere teatrisse, muusikal „Viiuldaja katusel“ etendub Haapsalu Kultuurikeskuses, Ugala teatris, Paide Muusika- ja Teatrimajas, Pärnu ning Jõhvi kontserdimajades ning Vanemuise teatris. Lustakas jõulumeeleolu loov pereballett „Pähklipureja“ jõuab Tartusse ja Jõhvi. Eduard Tubina ballett „Kratt“ astub sisse Pärnu kontserdimajja ning Paide Muusika- ja Teatrimajja. Balletiõhtu Eesti koreograafide loomingust rändab Haapsalu kultuurikeskusesse.

Kohtumiseni teatris!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.