Uudised

„ERInädal“ – festival legendaarse dirigendi Eri Klasi 80. sünniaastapäeva auks

04.06.2019 / Alisson Kruusmaa

erinadal_300x180

5. kuni 8. juunini toimub Rahvusooper Estonia, Tallinna Filharmoonia ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ühine festival „ERInädal“, millega tähistatakse maestro Eri Klasi 80. sünniaastapäeva.

„ERInädala“ raames tulevad ettekandele mitmed maestro karjääris märgilise tähtsusega teosed, toimuvad kontserdid kergemast muusikast ooperimuusikani ning mitmed legendaarse dirigendi mälestusele pühendatud sündmused.

5.06Klassika koos Klasiga Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis
6.06 – Verdi ooper „La traviata“ Rahvusooperis Estonia
7.06 – Bernsteini muusikal „West Side Story“ (eesti keeles) Rahvusooperis Estonia
7.06 – ERSO kontsert „Eri Klas 80“ Estonia kontserdisaalis
8.06„Eri Klasi ooperigala“ Rahvusooperis Estonias

„Eri Klas on seisnud dirigendina üle saja erineva orkestri ees, aga elutöö vundamendiks jäävad kindlasti 30 aastat Estonia teatri muusikajuhina. Ta oli nagu sillaehitaja Tiit Kuusiku ja Georg Otsa legendaarse ajastu ning neile järgnenud noorte lauljate põlvkondade vahel, ikka elurõõmsa ja tulevikku vaatava pilguga,“ sõnab Eri Klasi kauaaegne sõber ja kolleeg Arne Mikk. „Bernstein kirjutas kunagi raamatu pealkirjaga „Rõõm muusikast“. Kui nendele sõnadele lisada Eri puhul veel sügav tänutunne kauaaegse sõpruse eest, siis midagi enamat ei olegi tarvis öelda,“ lisab Arne Mikk, kes teeb maestro Klasile kummarduse lavastades Eri Klasile pühendatud galakontserti.

8. juunil leiab Rahvusooperis Estonia aset galakontsert „Kui su hing on noor – Eri Klas 80”, kus üles astuvad solistid nii meilt kui mujalt. Dirigeerivad Jüri Alperten ja Vello Pähn. Galakontserdi lavastajaks on Aarne Mikk. Ettekandele tulevad aariad ja duetid ning orkestri- ja tantsunumbrid tuntud ooperitest, operettidest ja ballettidest. Lisakson Eri Klasi 80. sünniaastapäevale pühendatud Rahvusooperis Estonia kaks etendust, mis olid maestro lemmikud: Giuseppe Verdi ooper „Traviata“ ja Leonard Bernsteini muusikal „West Side Story“.

Rahvusooper Estonia publikuruumides on koostöös Eesti Teatri – ja Muusikamuuseumiga avatud näitus maestro isiklikest esemetest ning Estonia restoranis korraldatakse tuluõhtusöök, millest saadud tulu annetatakse Eri Klasi poolt asutatud Rahvuskultuuri Fondile. „ERInädalt“ toetab Silberauto.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.