Uudised

„Aida“ viimast korda laval!

29.04.2019 / Alisson Kruusmaa

aida_a_300x180

2. ja 11. mail etendub rahvusooperi laval viimast korda Giuseppe Verdi ooper „Aida“. Külalistena astuvad üles Mikheil Sheshaberidze Radamése ning Monika-Evelin Liiv Amnerise rollis.

Lavastaja Tobias Kratzer: „Verdi meistriteos „Aida“ on põnevusdraama armastusest ja reetmisest. Selles on ühtaegu nii grand opèra suurejoonelisust kui ka ibsenlikku psühholoogilist sügavust. Kuigi „Aidat“ tuntakse kõige paremini võidumarsi järgi, mis kõlab tervituseks elevantide ja orjadega võidukalt sõjast naasevale Radamesele, on ooperis ka palju kammerlikku. Seega on sündmuste asetamine „iidse Egiptuse“ foonile pigem tegelaste meeleseisundite peegeldus, sümboliseerides nende ettekujutust suurejoonelisusest, jõulisest sõjaväest ja kõikevõitvast armastusest.“

Verdi „Aida“ esietendus Rahvusooperis Estonia 22. jaanuaril 2016. Lavastaja on Tobias Kratzer (Saksamaa), kunstnik Rainer Sellmaier (Saksamaa) ja valguskunstnik Priidu Adlas. Osades Heli Veskus (Aida), Mikheil Sheshaberidze (Radamés), Monika-Evelin Liiv (Amneris), Aare Saal (Amonasro), Priit Volmer (Ramfis), Mart Laur (Egiptuse kuningas), Olga Zaitseva (Kuninganna) jt. Dirigeerivad Vello Pähn ja Arvo Volmer.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.