Uudised

Tervisekuul panevad estoonlased teadmised proovile teatevõistlusel teatrisaalis

18.04.2019 / Alisson Kruusmaa

tuhkatriinu-2016

Rahvusooperis Estonia on terve aprillikuu tervisekuu, mil pööratakse kõrgendatud tähelepanu tervislikule toitumisele, võimekusele tulla toime tööalaste psühhosotsiaalsete ohuteguritega ning oskusele hoiduda läbipõlemast. Tervisekuu kulmineerub 30. aprillil meeskondliku teatevõistlusega, kus pannakse proovile loengutes kogutud teadmisi. Kokku toimub estoonlastele tervisekuu raames 12 loengut.

„Kevadel kulub kõigile ära meeldetuletus, kuidas ennast õige toitumise ja toetavate tegevuste abil terve ja rahulolevana hoida, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt,“ ütles Rahvusooper Estonia personalijuht Elina Orumaa. „Kavva on võetud sammulugemiskampaania, mis utsitab estoonlasi rohkem liikuma ning suur tähelepanu on tervislikul toitumisel. Lisaks füüsilisele tervisele peame oluliseks vaimset tervist, räägime nii ülekoormusest, läbipõlemisest kui ka tööstressist ning erinevatest viisidest, kuidas eelmainitut vältida,“ sõnas Orumaa.

Loengutel tutvustab MyFitnessi toitumisnõustaja Kendra Vaino tervisliku ja tasakaaluka toitumise põhimõtteid ning räägib ka levinud toitumismüütidest. Viiakse läbi erinevaid kehateste, mõõdetakse veresuhkrut, naistel on võimalus teha PAP-test jpm. Sundasendis töötajatele on kavas Estonia füsioterapeudi seljakool. Lisaks toimuvad loengud muudel aktuaalsetel teemadel nagu alternatiivmeditsiin, pakenditelt info lugemise oskus, vingugaas, tööstress ja läbipõlemine. 29. aprillil osalevad estoonlased ühistantsimisel Estonia taga uue turu platsil.

Estonia partnerid tervisekuu korraldamisel on Ida-Tallinna Keskhaigla ja spordiklubi MyFitness.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.