Uudised

Eesti Rahvusballeti uueks kunstiliseks juhiks saab Linnar Looris

05.04.2019 / Alisson Kruusmaa

lrg__dsc4078

Täna, 5. aprillil toimus Estonia restoranis pressikonverents, kus sõna sai järgmisel hooajal tööd alustav Eesti Rahvusballeti uus kunstiline juht Linnar Looris.

Looris tutvustas nii estoonlastele kui ka pressile oma senist karjääri, tulevikuvisiooni balletijuhina ning avaldas tänu usalduse eest. Tema jaoks on Eesti Rahvusballeti kunstilise juhi kohale asumine suur väljakutse ja vastutus, kuna Eesti balletikunst ja Eesti kultuur on talle äärmiselt olulised ning südamelähedased valdkonnad.

Estonia tugevuseks peab Looris seda, et majas tehakse kunsti. „ Trupis on palju potentsiaali, läheb aega, et seda kõike välja tuua”. Kohanemine võtab Loorise sõnul aega ja seda ta palub nii tantsijatelt, kollektiivilt kui publikult. „Arvan, et koos suudame häid asju teha ja koos edasi liikuda. Eesti Rahvusballett on suur kunstilaev ja muutused üleöö ei juhtu. Ma austan väga neid inimesi, kes on enne seda tööd teinud, jätkame neid asju, mis töötavad. Ma ei tule sisse ega keera kõike pea peale, see on mõeldamatu”.

Järgmisel nädalal läheb Looris tagasi Houstonisse hooaega lõpetama, augustist siis täiskohaga Estonias. Töö „vilju” saab aga maitsta pigem hooajal 2020/2021, sügisel algava hooaja on planeerinud veel Toomas Edur. „Hakkan kohe tööle, kuid täiesti minu hooajani on veel aega. Püüan muidugi nii palju vastutada kui saan, aga sügis veel päris minu mängumaa ei ole. Töömägi on suur, aga entusiasmi on ka!”

Fotod: Veljo Poom

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.