Uudised

Rahvusooperis Estonia avatakse sügisel 3. rõdu

01.04.2019 / Alisson Kruusmaa

estonia-maja

Täna kooskõlastas ja allkirjastas teatrijuht Aivar Mäe muinsuskaitsega Estonia teatrimaja mobiilse juurdeehituse plaani.

Märtsi lõpus kogunenud Rahvusooperi Nõukogu ja muinsuskaitse ühisel koosolekul arutati uue ooperimaja planeerimist ning jõuti järeldusele, et praeguse teatrimaja ruumikitsikusele püütakse leida uue maja valmimiseni ajutine lahendus. Tööde teostamist alustatakse teatri publikupoolelt. Lahenduseks pakuti mobiilse lisarõdu väljaehitust, mida vastavalt piletimüügi vajadusele saab kasutusele võtta. Teatrijuht Aivar Mäe kommenteeris otsust järgmiselt: „Teatri kolmas rõdu hakkab asetsema praeguse teise rõdu peal ning tõstes teatrisaali kohal olevat katust hüdro-ajamiga, saab kolmanda rõdu ülikiiresti välja tõsta! See ei puuduta aga Eesti Kontserdi poolset katuseosa.“

Klaasist konstruktsiooni tõstmine võtab tehnilisi töid teostava Austraalia firma MobileTheatreSolutions sõnul aega vaid 3 minutit ning pärast etendust saab seda sama kiiresti ka kokku pakkida. Nõnda ei riku T1 vaateratta kõrguseni küündiv konstruktsioon linnapilti. Ühe nupule vajutusega saab seda ka pöörlema panna. „Klaasist lahendus tagab selle, et juurdeehitus ei varja Eesti Draamateatrit ning publik saab lisaks teatrielamusele jalutusruumi pöörlevast galeriist ka kauni vaate osaliseks. Hiljem on plaanis rajada sinna eksklusiivne Estonia restoran 2 vaid 15 inimesele,“ lisas Mäe.

Kolmanda rõdu lisamisega kasvab istekohtade arv saalis 1200ni. Publikul on võimalus uue rõduga tutvuda juba 14. augustil, mil teater avab oma uue hooaja.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.