Uudised

Estonia tähistab ooperisolisti Heli Veskuse 50. sünnipäeva „Tosca“ etendusega

01.02.2019 / Liina Viru

tunnuspilt

2. veebruaril tähistab Rahvusooper Estonia ooperisolist Heli Veskus 50. sünnipäeva ühe oma lemmikrolliga, nimiosaga Puccini ooperis „Tosca“.

„Minu lemmikrolliks on mitmeid aastaid olnud just Tosca, mida olen laulnud üle 70 korra. Olen käinud ka Roomas Tosca radadel koguni kaks korda: Sant’Andrea della Valle kirikus, Palazzo Farneses ja Inglikindluses (Castel Sant’Angelo), mille müüridelt Tosca lõpuks alla viskub. Ma ei saa Roomas viibida ilma, et ma neid kohti ei külastaks,“ rääkis ooperisolist rolliks valmistumisest.

Heli Veskus debüteeris RO Estonias 1999. aastal Donna Elvirana Mozarti ooperis „Don Giovanni“ ja on Estonia teatri solist alates 2001. aastast. Tema repertuaari kuuluvad eriilmelised rollid klassikalistest operettidest kuni Mozarti ja Wagneri ooperite kangelannadeni, neist tähtsamad on olnud Wagneri Isolde („Tristan ja Isolde“), Elisabeth/Veenus („Tannhäuser“), Senta („Lendav hollandlane“), nimiosad Puccini „Toscas“ ja „Manon Lescaut’s“ ning Mimí („Boheem“), Mozarti Fiordiligi („Così fan tutte“) ja krahvinna Almaviva („Figaro pulm“), Tatjana (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“), Barbara (Tubina „Barbara von Tisenhusen“), Daam (Hindemithi „Cardillac“) jpt.

Heli Veskus on andnud palju soolokontserte koos pianist Jaanika Rand-Sirbiga ja osalenud vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel. Ta on pälvinud mitmeid auhindu: Harjumaa teatripreemia (2003), Eesti teatri aastaauhind (2004), Georg Otsa nim. preemia (2008), SEB publikupreemia (2016) ja Eesti teatri aastaauhind (2017) Aida ja Senta karakterite psühholoogilise ja muusikaliselt nüansseeritud tõlgenduse eest Verdi ooperis „Aida“ ja Wagneri ooperis „Lendav hollandlane“.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.