Uudised

Selgunud on riiklike kultuuripreemiate kandidaadid

17.01.2019 / Liina Viru

tunnuspilt

Estonial on rõõm teatada, et kandidaatide hulgas on 6 estoonlast:

Kandidaadid preemiale pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest

Arne Mikk – lavastaja. Pikaajalise panuse eest Eesti kultuuri ja muusikateatri arengusse. Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht. Esitaja Rahvusooper Estonia.

Jassi Zahharov – bariton. Eesti ooperimaastiku rikastamise eest mitmekülgsete ja säravate baritonirollidega nii Rahvusooperis Estonia kui ka Vanemuise teatris. Esitaja Rahvusooper Estonia.

 

Kandidaadid kultuuri aastapreemiale

Alena Shkatula – Toomas Eduri uudisballeti “Katariina I” nimiosa esmatõlgendaja, nimiosa Adami „Giselle’is“, Tšaikovski „Uinuvas kaunitaris“, Blanche DuBois’ balletis „Tramm nimega Iha“, Dražeehaldjas Tšaikovski „Pähklipurejas“. Esitaja Rahvusooper Estonia.

Jevgeni Grib – lühiballeti „Valgus aknas“ koreograafia ja lavastuse eest Eesti Rahvusballeti etendusel „Balletiõhtu. Eesti ballett 100“. Esitajad Rahvusooper Estonia ja Eesti Balletiliit.

Marita Weinrank – eriilmeliste rollide suurepärase karakteritunnetusega esituse eest: Katariina (Eduri/Aintsi „Katariina I“), Carabosse (Tšaikovski „Uinuv kaunitar“), Võõrasema (Harangozó/Kocsaki „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“). Esitaja Rahvusooper Estonia.

Rauno Elp – aastal 2018 on Elp näidanud vokaalset mitmekülgsust ja peent karakteritunnetust rollides Puccinist kodumaise heliloominguni. Esile tõusevad vokaalset kõrgvormi ja täpset muusikalist tõlgendust ning stiilitaju nõudvad Jack Rance (Puccini „Tütarlaps kuldsest läänest“), Hollandlane (Wagneri „Lendav hollandlane“), nimiosad Hindemithi „Cardillacis“ ja Tambergi „Cyrano de Bergeracis“, Valentin (Gounod’ „Faust“), krahv Almaviva (Mozarti „Figaro“), Dulcamara (Donizetti „Armujook“), Scarpia (Puccini „Tosca“) ning dramaatilist sügavust ja hingestatust nõudev isa Kaarel (Puuri „Pilvede värvid“). Esitaja Rahvusooper Estonia.

Pöidlad pihku!

Vaata ka teisi kandidaate.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.