Uudised

Rahvusooper Estonia soovib head uut aastat!

31.12.2018 / Alisson Kruusmaa

ball_blogi1

2018. aasta oli rahvusooperi jaoks tegude- ja sündmusterohke. Aasta jooksul anti kokku 413 etendust ja kontserti, mida külastas 176 600 teatrisõpra. Kõige rohkem vaatajaid kogusid Tšaikovski ballett „Pähklipureja“, Zelleri operett „Linnukaupleja“ ning Ehala muusikal „Buratino“. Estonia teatri haridusprojekte käis uudistamas 9650 noort teatrihuvilist.

Üheks lõppeva aasta meeldejäävamaks sündmuseks on veebruarikuus toimunud festival „Eesti teater „Estonias““, mis tõi Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva auks lavale parima valiku Eesti autorite teostest, mitmed kontserdid ning suurejoonelise sünnipäevapeo.

Samuti esietendusid aasta jooksul mitmed Eesti autorite uuslavastused – Manfred MIMi ooper „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“, Eduri ja Aintsi ballett „Katariina I“, Ehala muusikal „Buratino“ ning Helimetsa, Mutso ja Gribi „Balletiõhtu – Eesti ballett 100“. Üheks eredamaks mälestuseks on ka Puccini ooperi „Tütarlaps kuldsest läänest“ esietendus, mille tõi lavale maailmanimega tenor, dirigent, lavastaja ja helilooja José Cura.

Lisaks Tallinnale andis rahvusooper 2018. aastal etendusi Tartus, Paides, Jõhvis, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus. Seoses Eesti Vabariigi juubeliga viidi kauneid ooperi- ja balletielamusi kingituseks Riiga, Vilniusesse ning Glasgow’sse.

Välismaal leidsid aset ka tuleval aastal esietenduva Bernsteini muusikali „West Side Story“ castingud. Estonia osaleb helilooja sajanda sünniaastapäeva auks peetaval ülemaailmsel festivalil nii möödunud novembrikuus toimunud opereti „Candide“ kontsertlavastuse kui ka kevadel esietenduva kultusmuusikaliga.

Rahvusooper tänab kõiki teatrisõpru ning saadab lõppeva aasta ära piduliku aastalõpuballiga. Uus aasta tõotab tulla aga veelgi tegusam, sest ees ootavad nii kontsertlavastuse „Operetikuningas – Imre Kálmán“ kui ka Rimski-Korsakovi ooperi „Tsaari mõrsja“ esietendused ja külalisetendused Moskva Suure Teatri laval.

Head uut aastat ja kohtumiseni teatris!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.