Uudised

Raiko Raalik esmakordselt Puccini ooperis „Boheem“!

05.12.2018 / Alisson Kruusmaa

raiko-raalik

Laupäeval, 8. detsembril astub esmakordselt Puccini ooperis „Boheem“ üles Estonia noor solist Raiko Raalik, kes kehastab lavastuses Colline’i.

Raalik sõnab: „Ooper „Boheem“ sisaldab endas kõike, mis teeb ühest teatriõhtust tõeliselt nauditava elamuse. Äärmiselt koomilise ja terava libretoga esimene vaatus muutub aeglaselt üheks maailma kõige kaunimaks armastuslooks, mis omakorda liigub, läbi keeruliste suhete ja geniaalse muusika, väga traagilise finaali suunas.“ Ta lisab: „Minu kanda on Colline’i roll. Ta on vaene filosoof, kes elab kommuunielu koos noorte Pariisi kunstnikega. Vaesuse tõttu on nad sunnitud elama “peost-suhu”, millesse ta suhtub pigem teravmeelse huumori ning mängleva elutervusega. Tema tõeline olemus avaldub alles viimases vaatuses, kus ta on valmis ohverdama oma sõbra eest ka selle kõige viimase, mis tal hinge taga on.“

Puccini „Boheem“ esietendus Rahvusooperis Estonia 29. oktoobril 2010. Etenduse on lavale seadnud Ran Arthur Braun (Iisrael), dekoratsioonikunstnikud on Ran Arthur Braun (Iisrael) ja Riccardo Gallino (Itaalia), kostüümikunstnik Elo Soode ja valguskunstnik Neeme Jõe. Osades Silja Aalto (Mimi), Helen Lokuta (Musetta), Valentin Dytiuk (Rodolfo), Aare Saal (Marcellano), Raiko Raalik (Colline), René Soom (Schaunard) jt. Dirigeerib Arvo Volmer.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.