Esileht

Õhtueine teatrimajas – šikk täiendus teatrielamusele

30.11.2018 / Stina Vürmer

resto_blogi

Novembrikuu tõi Estonia vanasse armsasse majja pikisilmi oodatud restorani. Üle kolmveerandsajandi on kõigil taas võimalus Estonias õhtust süüa!

Estonia restoran asub värske sisekujunduse saanud talveaia ruumides. Uhiuus, vaid kaks nädalat avatud olnud restoran mahutab kuni 120 inimest. Restoran on teisipäevast reedeni avatud kella viiest südaööni, laupäeval kella ühest päeval südaööni ja pühapäeval kella ühest kuni kella üheksani õhtul. „Meie eripäraks on väga pikalt avatud köök – kuni tund enne sulgemist saab süüa tellida ka hiline külastaja. Ootame restorani teatrikülastajaid õhtust sööma nii enne kui pärast etendust,“ rääkis Estonia toitlustusjuht Kaire Hallismaa. „Otse loomulikult on aga väga oodatud ka kõik teised huvilised. Nädalavahetustel avame restorani juba varem, et ka päevaste etenduste publik meie juurde tulla saaks.“

Uus teatrimaja restoran pakub ennekõike klassikalist Euroopa kööki. Menüüst leiab mereande ning lamba- ja loomalihast roogi, aga ka suppe ja taimetoite. Veinikaardi valik on täis parimaid maitseid. Restorani peakokk Kalvi Sedrik ütleb menüü kohta, et siit leiab midagi meeldivat igaüks. „Menüü ei ole väga pikk, aga meie peamiseks eesmärgiks oli mitmekülgsus. Vaatasime, et leiduks nii klassikalisi roogi kui erilisemaid palasid tõelistele gurmaanidele. Nii saab meie juures nautida jaanalinnu liha ja heinas põletatud lambamaksa, aga süüa ka kvaliteetset kana- ja veiseliha. Roogi leidub nii liha- kui kalasõpradele, samuti taimetoidu eelistajatele. Magusa hulgas on üks väga šokolaadine amps, aga ka näiteks meie oma murakatest valmistatud hõrgutis,“ rääkis Sedrik.

Estonia restoranis hakkavad tulevikus toimuma elava muusika õhtud. Kindlasti võivad restorani kliendid oodata eripakkumisi Estonia etendustele. Näiteks saavad kõik restoranikülastajad restorani tšekiga nädala jooksul osta pileteid Estonia etendustele 10% soodsamalt.

„Restorani avamist on pikisilmi oodatud ja meil on väga hea meel, et see lõpuks toimus,“ lausus Kaire Hallismaa. „Hinnatud restorane oli Estonia majas sadakond aastat tagasi mitu. Süüa sai tipphetkel koguni neljas saalis, millele mõni aeg hiljem lisandus veel suveaed. Toonase suveaia kohale ehitati pärast II maailmasõda talveaed, mis äsja avaski uuesti Estonia restoranina külastajatele uksed.“

Restorani kohta leiab huviline lisainfot Estonia restorani kodulehelt.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.