Uudised

Wagneri „Lendav hollandlane“ sügishooajal laval vaid kahel korral!

14.11.2018 / Alisson Kruusmaa

lendav_300x180

24. ja 28. novembril avaneb publikul taas kord võimalus nautida Wagneri romantilist ooperit „Lendav hollandlane“, mida peetakse helilooja üheks populaarsemaks lavateoseks.

Loo igaveseks merd sõitma määratud kaptenist, kelle needuse suudab lunastada vaid truu naise tingimusteta armastus, on realistlikuks ja haaravaks kujundanud kunstnik Yannis Thavoris ja videokunstnike ühendus Apparati Effemeri. Nende nägemuses saab publik osa visuaalselt võimsast tormist, mis saatis Wagnerit tema reisil Riiast Londonisse ning kogemusest, mis inspireeris heliloojat ooperit kirjutama. Kaasaegselt mõjusa vaatemängu on toonud lavale Pamela Recinella: „Meie lavastuses on Hollandlane 1980. aastate egoistlik-kapitalistlikus keskkonnas elav edukas, kuid üksildane ärimees. Tema olemust toidab vajadus end pidevalt ületada, millele järgneb patustamise pärast lunastuse otsimine. Kõik see mõjutab drastiliselt tema elu – ühest küljest soovib ta leida pääseteed ja samas põgeneda oma päästja eest, sest ta ei suuda pahedeta elada.“

Osades Rauno Elp (Hollandlane), Heli Veskus (Senta), Priit Volmer (Daland), Mati Turi (Erik), Juuli Lill (Mary), Reigo Tamm (Tüürimees) jt.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.