Uudised

Estonia kontserdisaalis kõlab kontsertettekandes Bernsteini operett „Candide“

10.11.2018 / Alisson Kruusmaa

candide_300x180

Täna, 10. novembril tuleb Estonia kontserdisaalis kontsertettekandele Eestis seni kõlamata Bernsteini operett „Candide“. Tegemist on rahvusooperi kummardusega armastatud helilooja ja dirigendi Leonard Bernsteini 100. sünniaastapäeva auks.

Ajavahemikul helilooja 99. sünniaastapäevast 101. sünniaastapäevani kantakse ülemaailmse festivali raames ette Bernsteini rohkem ja vähem tuntud teoseid. Estonia liitub juubeliprogrammiga novembris, tuues kontserdilavale opereti „Candide“, ning maikuus, mil esietendub ülimenukas muusikal „West Side Story“.

„Candide“ viib publiku armastuse, õnne ja ideaalse maailma otsirännakule läbi sõja, maavärinate, nälja ja südamevalu, pildudes ühtlasi kriitikanooli kommete, poliitika, ebausu ja pidurdamatu optimismi pihta. Bernsteini vaimukas ja meloodiarikas muusika on meelipaitav pastišš muusikastiilidest, mis ühendab endas Viini valsi, lennukad ooperiaariad, Ladina-Ameerika tangod ja Broadway muusikali.

Opereti toob lavale Marko Matvere. Üles astuvad David Astorga (Costa Rica), Margarita Levtšuk (Valgevene), Marko Matvere, René Soom, Juuli Lill, Janne Ševtšenko, Mehis Tiits jt. Juhatab Vello Pähn.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.