Uudised

Eesti balleti 100. sünnipäevaks esietendub kolm lühiballetti

08.11.2018 / Alisson Kruusmaa

20180615_evemutso_kaja_proov_3471

8. novembril esietendub Rahvusooperis Estonia „Balletiõhtu. Eesti ballett 100“, mille raames jõuavad esmakordselt lavale kolm lühiballetti – Tiit Helimetsa „Lõng“, Eve Mutso „Kaja“ ning Jevgeni Gribi „Valgus aknas“. Eesti balleti 100. sünnipäeva auks valminud lavateosed keskenduvad inimese arengule, soovidele, veendumustele ja lootusele. Kõlab Sven Grünbergi, Kristjan Kõrveri, Lepo Sumera, Artur Lemba jt muusika.

„Mulle teeb suurt rõõmu, et meie balleti 100. sünnipäevaks jõuavad lavale Eesti muusikale loodud Eesti koreograafide teosed Eesti Rahvusballeti esituses,“ rääkis rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur. „Esitusele tulevate ballettide autoriteks on oma ala vaieldamatud tipud, kelle tohutu kogemuste pagas annab nende loomingule värskuse, mida näevad nii vaatajad saalis kui ka balletiartistid, kes teoseid laval esitavad. Samas eristub Mutso, Helimetsa ning Gribi looming ükteisest väga, seda nii mõttelaadilt kui ka stiililt. Ma usun, et nii balletitantsijad kui publik leiavad igast balletist midagi, mida kaasa võtta.“

Etendused toimuvad 8. ja 10.11.2018, 11.01, 7.03, 12.04 ning 17.05.2019. Osades Marta Navasardyan, Sergei Upkin, Andrea Fabbri, Ana Maria Gergely, Marita Weinrank, Ketlin Oja, Alena Shkatula, Anatoli Arhangelski ning Eesti Rahvusballeti tantsijad.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.