Uudised

Metsosopran Kai Rüütel rahvusooperi laval!

05.11.2018 / Alisson Kruusmaa

kai_ruutel

7. ja 18. novembril avaneb erakordne võimalus kuulata Bizet’ ooperi „Carmen“ nimirollis metsosopranit Kai Rüütlit.

Kai Rüütli rahvusvaheline karjäär on olnud silmapaistev. Ta on esinenud Londoni Kuningliku Ooperi, Hollandi Rahvusooperi, Teatro Reali, Vlaamse Ooperiteatri, Liceu Suure Teatri, Šoti Ooperi, Théâtre du Capitole’i ja Dallase Ooperiteatri lavadel. Suurepärase laulja ja näitlejana on ta teinud koostööd selliste lavastajatega, nagu Robert Carsen, Laurent Pelly, Keith Warner ja Calixto Bieito.

Metsosoprani viimatiste kontsertesinemiste hulka kuuluvad debüütesinemine Eestis (klaveril Roger Vignoles) ja USAs St. Luis Sümfooniaorkestriga (Mozarti Reekviem), palju kiitust pälvinud Elgari „Gerontiuse unenäo“ esitus Kolme koori festivalil, Zemlinsky „Kuus laulu“ Berliini Filharmoonias, Plácido Domingo „Operalia“ staaride galakontsert Birgitta Festivalil (2018) jm.

Bizet’ „Carmen“ esietendus Estonias 26. mail 2011. Etenduse on lavale seadnud Walter Sutcliffe (Inglismaa). Kunstnik on Liina Keevallik, valguskunstnik Maldar-Mikk Kuusk ning koreograaf Claudia Lenaerts (Ševtšenko). Etenduses astuvad üles Kai Rüütel (Carmen), Luc Robert (Don José), Elena Bražnik (Micaëla), Jassi Zahharov (Escamillo), Olga Zaitseva (Frasquita), Kristel Pärtna (Mercedes) jt. Dirigeerib Jüri Alperten.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.