Uudised

Külalissolistid Perrine Madoeuf ja David Astorga Gounod’ ooperis „Faust“

22.10.2018 / Alisson Kruusmaa

Faust_2

27. oktoobril ja 1. novembril on publikul võimalik taas osa saada tormilisest ning nõiduslikust maagiast pakitsevast Gounod’ ooperist „Faust“, mida peetakse üheks populaarsemaks lavateoseks maailmas. Etendustele lisavad erilisust peaosades üles astuvad säravad külalissolistid — nimiosas tenor David Astorga ning Margarete rollis sopran Perrine Madoeuf.

„Fausti rolli juures on kõige võluvam tema sügav ja realistlik inimlikkuse tunnetus. Ma ei näe teda kui tumedat karakterit, vaid kui inimest, kellel on raske leppida vananemisega,“ lausub Astorga. Ta lisab, et tegemist on erilise rolliga, kuna lüürilise tenorina kehastatakse tavaliselt häid tegelaskujusid, ent seekord on nii karakter kui ka vokaalpartii intensiivsemad ja väljakutsuvamad.

Ka sopran Perrine Madoeufi sõnutsi on teos muusikaliselt rikas ning annab lauljale võimaluse väljendada end nii kergetes ja rõõmsates kui ka väga dramaatilistes stseenides. Madoeuf sõnab: „Olen Margarete rolli üle väga põnevil! Viimati Rahvusooperis Estonia üles astudes kohtusin suurepäraste kolleegidega ning kõrgel tasemel koori ja orkestriga. Nautisin etendust väga! Loodetavasti saab publik ka sel korral sama suure elamuse kui mina!“

David Astorga jaoks on Estonias üles astumine esmakordne: „See on minu jaoks suur au. Püüan laval lõbutseda, ent samaaegselt ka publikut inspireerida. Olen päritolult costaricalane, mistõttu annan endast kõik, et teie ilusasse teatrimajja tuua pisut troopilist soojust ja valgust.“

„Faust“ esietendus Estonias 20. septembril 2012. Etenduse on lavale seadnud Dmitri Bertman (Helikon-Opera, Moskva), kunstnik on Ene-Liis Semper (NO99). Dirigeerib Vello Pähn.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.