Uudised

Eesti Rahvusballeti uus nooremsolist Andrea Fabbri sel laupäeval „Luikede järves“!

19.10.2018 / Lisanna Männilaan

andrea_fabbri

Laupäeval, 20. oktoobril on taas laval publiku suur lemmik – Tšaikovski ballett „Luikede järv“, mille ühes peaosas, prints Siegfriedi rollis on esmakordselt Eesti Rahvusballeti värske nooremsolist Andrea Fabbri. Odette’i ja Ottilie’ kaksikrollis on Alena Shkatula.

Andrea Fabbri lõpetas 2012. aastal Il Balletto tantsukooli ning 2015. aastal Haridi konservatooriumi Floridas. Ta on tantsinud Los Angelese Balletiteatris hooajal 2015/16. Fabbri alustas Eesti Rahvusballeti tantsijana 2016. aastal, alates 2018. aastast on ta rahvusballeti nooremsolist.

Klassikalise balleti ühe tippteosena pakub „Luikede järv“ unustamatu elamuse romantika, virtuoosse tantsukunsti ja Tšaikovski imelise muusika kooslusest. Hoolimata 1877. aastal toimunud esietenduse laitvast kriitikast on sellest balletist saanud üks armastatumaid ja enammängitud teoseid balletilavadel. Ehkki „Luikede järve“ on aastate jooksul esitatud paljudes versioonides, on enamik balletitruppe võtnud aluseks Lev Ivanovi ja Marius Petipa 1895. aastal mugandatud versiooni. Toomas Eduri uusredaktsioon ühendab kauni tantsuklassika ning armastatud loo romantikast, nõidusest ja võitlusest hea ning kurja vahel.

„Luikede järv“ esietendus Estonias 15. aprillil 2016. Etenduse on lavale seadnud Toomas Edur, kunstnik on Thomas Mika Saksamaalt ning valguskunstnik Steen Bjarke Taanist. Dirigeerib Vello Pähn.

Edu, Andrea ja TOI-TOI-TOI! Ootame põnevusega!

Foto: Albert Kerstna

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.