Uudised

Lummav „Luikede järv“ Estonia laval 4. ja 20. oktoobril

29.09.2018 / Lisanna Männilaan

20180310_swanlake_ketlin_kealan_2act_1655

Neljapäeval, 4. oktoobril on Eesti Rahvusballeti esituses laval tõeline balletimaailma tippteos – Pjotr Tšaikovski ballett „Luikede järv“. Peaosades säravad rahvusballeti nooremsolist Ketlin Oja ning esisolist Kealan McLaughlin. Dirigeerib Vello Pähn.

„Luikede järv“ pakub unustamatu elamuse romantika, virtuoosse tantsukunsti ning Tšaikovski imelise muusika kooslusest. Hoolimata 1877. aastal toimunud esietenduse laitvast kriitikast on sellest balletist saanud üks armastatumaid ja enammängitud teoseid balletilavadel.

Odette/Ottilie kaksikrolli tantsutehniline keerukus ja virtuoossus esitavad igale tantsijale keerulise väljakutse. Ehkki „Luikede järve“ on aastate jooksul esitatud paljudes versioonides, on enamik balletitruppe võtnud aluseks Lev Ivanovi ja Marius Petipa 1895. aastal mugandatud versiooni. Toomas Eduri uusredaktsioon ühendab kauni tantsuklassika ning armastatud loo romantikast, nõidusest ja võitlusest hea ning kurja vahel.

Lavastaja Toomas Eduri sõnul on Tšaikovski muusika surematu, tänu millele on „Luikede järv“ tänaseni säilinud. „„Luikede järve“ lavastades, püüdsin lähtuda märksõnadest „selgem“ ja „kompaktsem“, jäädes siiski truuks klassikale. Suhtun Lev Ivanovi ja Marius Petipa originaalkoreograafiasse austusega ja olen veendunud, et klassika peab jääma klassikaks,“ lisas Edur.

Neid, kel oktoobri alguses aega napib, ootame etendusele 20. oktoobril, mil peaosas on rahvusballeti esisolist Alena Shkatula ning nooremsolist Andrea Fabbri, kes teeb prints Siegfriedina rollidebüüdi.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.