Uudised

Vahipataljon korraldas estoonlastele meeldejääva riigikaitsepäeva

12.06.2018 / Lisanna Männilaan

estoonlaste-suvepaev-2018

Sõjaväepolitsei Vahipataljon korraldas 11. juunil Rahvusooper Estonia töötajatele riigikaitsepäeva, mis algas teatrihoone ees peetud rivistusega ning lõppes airsoft lahinguga Männiku harjutusväljal.

„Sel aastal otsustasime traditsioonilise estoonlaste suvepäeva asemel pöörata tähelepanu Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kodumaa kaitsele. Me tahame olla teadlikud riigikodanikud ning anda oma panuse riigikaitsesse,“ ütles Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe. „Meil on siiralt hea meel, et sõjaväepolitsei Vahipataljon on meile vastu tulnud. Tänane sündmusterohke päev jääb kõikidele estoonlastele kauaks meelde.”

Üritusel osales ligi 100 inimese. Õppepäev algas osalejatele kaitseväe välivormi riietumisega, millele järgnes rivistus teatrihoone ees. Päeva jooksul õpetati estoonlastele ning tuletati nende hulgas olevatele reservteenistujatele meelde sõdurioskuseid. Männiku harjutusväljal toimus relvaõpe ja laskmine, massirahutuste mahasurumise õpe ja võistlus airsoftrelvadega.

„Sedavõrd suuremahulise riigikaitsepäeva toetamine on meie väeosa jaoks esmakordne,“ ütles Vahipataljoni pataljoniveebel vanemveebel Gert Killing. „Osalejad võtsid kõigist harjutustest osa suure agarusega ja olid väga püüdlikud, seega täitis tänane päev igati oma eesmärki.“

Estoonlased tänavad sõjaväepolitsei Vahipataljoni suurepärase ja meeldejääva päeva eest!

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.