Uudised

Riigikogu kultuurikomisjoni istungil arutati Linnahalli tuleviku seost rahvusooperiga

05.06.2018 / Lisanna Männilaan

kultuurikomisjoni-istung

Täna, 5. juunil toimus Riigikogu kultuurikomisjoni istung, kus anti ülevaade Linnahalli arendamise praegusest seisust ning võimalustest lahendada Linnahalli renoveerimisega ka Rahvusooper Estonia uue maja ehituse küsimus.

Kultuurikomisjoni istungile olid kutsutud kultuuriminister Indrek Saar koos asekantsler Hillar Seiniga, Tallinna linna volikogu esimees Mihhail Kõrvalt, Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie, Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe ning Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk.

Aivar Mäe sõnas: „Praegune õhkkond positiivse otsuse langetamiseks Rahvusooper Estonia ja ERSO kontserdi- ja teatrisaali ning konverentsikeskuse ühise maja väljaehitamisel ja sisu loomisel on ülimalt soodne. Kõik osapooled mõtlevad ühes suunas. Maamärgi või kultuurivaldkonna sümbolhoone ehitamine on suur visioon ja strateegiline küsimus, mis ei puuduta ainult nimetatud institutsioone ja maja, vaid ka muusika- ja teatrihariduse tulevikku ja elujõulisust. See on terve eluline valdkondade kompleks, mis aitaks eesti kultuuri kestvusele ning arengule kaasa. Ma arvan, et kui me täna seda võimalust ei kasuta, võib järgmine võimalus tulla alles 100 aasta pärast.“

Kultuurikomisjoni esimehe Aadu Musta sõnul oli tänane arutelu vajalik selleks, et leida ühisosa erinevate osapoolte mõtlemises. “Jälgime hoolega seda, kus üks või teine osapool saaks kaasa aidata. Kõigi eemärgiks on ikka see, et Linnahalli projekt läheks edasi ja sellest saaks kaasaegne kultuurikeskus.”

Kultuurikomisjoni istungil võeti vastu otsus teemaga edasi tegeleda ning oma jõu ja südametunnistusega projektile kaasa aidata.

 

Foto: Pille Riin Pettai

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.