Uudised

Armastatud baleriin Luana Georg lõpetab oma särava solistikarjääri

31.05.2018 / Lisanna Männilaan

tramm_luana-georg

Täna õhtul, 31. mail toimuva balletietendusega lõpetab oma särava solistikarjääri armastatud baleriin Luana Georg. Eesti Rahvusballeti esituses on täna laval Nancy Meckleri, Annabelle Lopez Ochoa ja Peter Salemi ballett „Tramm nimega Iha“, mille peaosa – Blanche’i rolli tantsib Georg.
Luana Georg on lõpetanud Tallinna Balletikooli 1993. Ta on tantsinud Eesti Rahvusballeti trupis aastail 1993–1994 ja on olnud samas solist alates 1999. aastast. Georg on pälvinud mitmeid auhindu: Klaudia Maldutise nimeline preemia (2001), Philip Morrise tantsuauhind (2000, 2002), Eesti teatri aastaauhind (2004 ja 2016), Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2007), ERGO tantsuauhind 2011.
Luana Georgi tähtsamate rollide hulgas on rohkem kui paarikümne aasta jooksul olnud Blanche Dubois (Meckleri/Ochoa/Salemi „Tramm nimega Iha“), nimiroll Schiavoni „Medeas“ Stravinski, Schnittke ja Dead Can Dance muusikale, Tatjana (Cranko „Onegin“), Jeanne Hébuterne (Eduri/Aintsi „Modigliani – neetud kunstnik“), Giselle (Adami „Giselle“), Rosalinde (Hyndi „Rosalinde“), Manon ja Lescaut’ armuke (MacMillani „Manon“), Sülfiid (Bournonville’i „Sülfiid“), Quiteria (Minkuse „Don Quijote“), Aurora ja Florina (Tšaikovski „Uinuv kaunitar“), Julia (Prokofjevi „Romeo ja Julia“), Tuhkatriinu (Prokofjevi „Tuhkatriinu“), Klara (Bigonzetti „Coppélia“), Mélisande (Härmi „Pelléas ja Mélisande“), Naine (MacMillani „Laul maast“), solistipartii Jorma Elo balletis „Red With Me“ ja Eduri „Vaikivates monoloogides“, Rose (Vįmose „Shannon Rose“) jt.

Fotol: Luana Georg ja Anatoli Arhangelski balletis „Tramm nimega Iha“. Foto: Harri Rospu.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.