Blogi uudis

Estonia külalisetendused Leedus – värsked uudised lõunast!

16.05.2018 / Liina Viru

tunnuspilt

18.05.2018
Natuke on isegi kahju siit lahkuda, kuna publiku ja kolleegide vastuvõtt teatris on olnud nii soe ja siiras. Teatri fueajeest leidsime näituse, kus oli näide nii Marius Petipa tantsujooniste ülestähendusest kui ka pilt meie armsast solistist Mati Palmist kuningas Philip II rollis Verdi ooperis „Don Carlo“!
Täna õhtul on viimase etendusena kavas ballett „Tramm nimega Iha“, mis on hetkel kindlasti Estonia publiku lemmikballett. Dirigeerib Kaspar Mänd. Kes seda Estonias juba näinud on, see teab, et laval on suur kastidest koosnev pusle-sein, mis olulisel hetkel kokku peab varisema. Siin on üks tore pilt vahetult enne etendust, kui lavamehed neid 195 kasti kokku laovad. Kohe pärast etenduse lõppu alustatakse dekoratsioonide lahti võtmist, pakkimist ja juba homme õhtul anname koduteatris etenduse W. A. Mozarti ooperiga „Figaro pulm“. Juunis ootame Leedu Rahvusooperit omale külla kahe väga tugeva klassikalise teosega, milleks on Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia“ ning Verdi ooper „Don Carlo“. Lisaks põnev ballett leedu kunstnikust ja heliloojast Mikalojus Čiurlionisest.
Kohtumiseni Estonias!

Fotod: Rein Mikk

17.05.2018
Eilne ballett „Kratt“, mida Leedu publik väga ootas, lõppes samuti kestvate ovatsioonidega ja terve saal seisis püsti. Enne etendust toimus Eesti Suursaadiku Pr Jana Vanaveski vastuvõtt, kuhu oli kutsutud palju külalisi, eesotsas Eesti Riigikogu esimese aseesimehe Enn Eesmaa ja Leedu Seimi spiikri Viktoras Pranckietisega. Kuna oodata oli palju kõrgeid külalisi, käis maja läbi ka pommikoer. Kuna „Krati“ etenduses kasutatakse ka pürotehnikat, pidi meie lavalise tulevärgi ja mürtsu eest vastutav töötaja Ants Vaalma näitama pommikoera juhile ette laval kasutatava pürotehnika ning enda litsentsi. Kõik oli siiski turvaline 🙂
Kalevi kommid, mida meie kostüümides esinejad Leedu publikule vaheajal jagavad, saavad pidevalt otsa, sest need maitsevad neile väga!
Täna hommikul toimus viimane lasteprojekt ja õhtul on laval meie viimane külalisetendus – ballett „Tramm nimega Iha“. Vaheajal inimesi jälgides jääb silma, et mitmed on siin juba teist õhtut järjest.

Fotod: Rein Mikk

16.05.2018

Rahvusooper Estonia korrespondent Rein Mikk vahendab värskeid uudiseid Leedu Ooperi- ja Balletiteatrist.
Labas vakaras! Eilne pilves ja vihmane päev on asendunud päikeselise ja kuuma päevaga. Eile õhtul saabus siia meie ballett ja täna hommikul alustas kojusõitu koor ja ooperisolistid. Vilniuse publikule külakostiks toodud Wagneri ooper „Tannhäuser“ lõppes eile püsti seisva publiku tormilise aplausiga. Oleme siiralt õnnelikud! Päris mitmed publikust käisid meid vaatamas ka 2011. aastal, mil viimati siin esinesime. Täna hommikul toimus beebikontsert, kuhu tuli kohale rõõmustav hulk lapsi oma vanematega. Kuna pisikesi muusikahuvilisi oli nii palju, pidime oma asukohta pisut avarama ja õhurikkama ruumi vastu vahetama ning kolisime uhkesse Leedu Rahvusooperi aatriumisse. Täna õhtul mängime Tubina balletti „Kratt“, mida tulevad vaatama Eesti Vabariigi Suursaatkonna paljud auväärsed külalised Leedus, eesotsas Eesti Riigikogu esimese aseesimehe Enn Eesmaa ja Leedu Seimi spiikri Viktoras Pranckietisega.

Fotod: Martynas Aleksa, Tuuli Potik, Rein Mikk

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.