Uudised

MyFitness aasta tantsija auhinnad pälvisid Eesti Rahvusballeti tantsijad Heidi Kopti ja Patrick Foster

30.04.2018 / Ülla Veerg

myfitness-preemiad

29. aprillil Eesti ballett 100 auks toimunud rahvusvahelise tantsupäeva galal anti esmakordselt üle MyFitness tantsuauhinnad, mille pälvisid Eesti Rahvusballeti solist Heidi Kopti ja tantsija Patrick Foster.
1500-eurosed auhinnad üle andnud My Fitness AS juhatuse esimees Erkki Torn ütles, et Rahvusooperiga Estonia on juba mitmeid aastaid tore koostöö olnud. „Mul on väga hea meel, et oleme nüüd viinud selle uuele tasemele. MyFitnessi missiooniks on suunata inimesi paremale ja tervislikumale eluviisile ning on tore, et saame omalt poolt anda veelgi enam tuge ka Eesti rahvuskultuurile ja meie parimatele balletiartistidele,“ lisas Torn.

MyFitnessi seob Eesti Rahvusballetiga 3-aastane koosööleping, mille raames annab MyFitness igal aastal üle aasta nais- ja meestantsija auhinna.

Heidi Kopti on tantsinud Eesti Rahvusballetis aastast 1998, mil ta lõpetas Tallinna Balletikooli. Tema repertuaari hulgas on „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“, „Uinuv kaunitar“, „Medea“, „Onegin“, Luikede järv“, „Libahunt“, „Aeg“, „Kratt“ jpt.
Patrick Foster liitus Eesti Rahvusballetiga 2017. aastal. Ta on lõpetanud Kanada Rahvusliku Balletikooli 2014. aastal ja tantsinud Kanada Rahvusballetis ning Zürichi Balletis. Tal on rollid ballettides „Kratt“, „Coppélia“, „Uinuv kaunitar“ jt.

29. aprillil enne rahvusvahelise tantsupäeva galat esitleti Estonias ka Eesti ballett 100 postmarki ja avati Rünno Lahesoo fotonäitus Eesti balletist.

MyFitness on Baltikumi suurim spordiklubide kett. 2008. aastal tegevust alustanud MyFitnessil on täna 19 klubi Eestis ja 11 klubi Lätis, millel on kokku üle 50 000 liikme ning mida külastatakse aastas üle 2,5 miljoni korra. MyFitnessi meeskonnas töötab ligi 500 inimest.

Foto: Rünno Lahesoo

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.