Uudised

Ooperis „Figaro pulm“ laulavad Jevgeni Chrebtov ja Silja Aalto

12.04.2018 / Lisanna Männilaan

silja_aalto_estonia

12. aprillil debüteerib Estonia teatri laval Silja Aalto, kes astub üles Mozarti ooperis „Figaro pulm“ Krahvinna rollis. Aalto rääkis intervjuus Yle Radio 1-le, et debüüt Rahvusooperis Estonia on talle suureks auks ning ootab seda põnevusega. Viimaste aastate jooksul on Aalto olnud edukas rahvusvahelistel lauluvõistlustel ning tulemas on mitmeid põnevaid ooperirolle.

Lisaks astub nimiosas külalisena üles Jevgeni Chrebtov Kaunase Riiklikust Muusikateatrist. Samal õhtul on laval ka Kristel Pärtna, Rauno Elp, Helen Lokuta, Märt Jakobson jt. Dirigeerib Risto Joost.

Silja Aalto õppis laulmist Järvenpää muusikakoolis (2004–2008), jätkas õpinguid Lahti Ülikoolis vokaalpedagoogia erialal (2008–2013) ning praegu on lõpetamas magistrantuuri Sibeliuse Akadeemia Ooperistuudios. Aalto on võitnud Metropolitani lauluvõistluse ja New Yorgi Lyra nimelise rahvusvahelise lauluvõistluse Grand Prix (mõlemad 2017). Samal aastal võitis ta ka rahvusvahelisel Elizabeth Connelli nimelisel lauluvõistlusel II auhinna ning liedi kategoorias I auhinna. 2017. aasta aprillis võitis ta PLMF lauluvõistlusel II koha ning 2016. aastal Toivo Kuula nimelisel lauluvõistlusel I koha. Tema repertuaari kuuluvad Krahvinna (Mozarti „Figaro pulm“), Helena (Britteni „Suveöö unenägu“), Minna (Rautavaara „Tarkade kingitus“), Alice Ford (Verdi „Falstaff“). 2018. aastal annab ta kontserdi Lincoln Centre’is ja laulab sopranipartiid Mahleri teises sümfoonias (koos Tampere Filharmooniaorkestriga).

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.