Uudised

Kadri Kipper särab „Savoy ballil“

22.03.2018 / Lisanna Männilaan

kadri_kipper

Neljapäeval, 22. märtsil astub esmakordselt Pál Ábrahámi opereti „Savoy ball“ peaosas üles armastatud solist Kadri Kipper. Varasemalt on lauljatar lavastuses esinenud Daisy rollis. Samal õhtul on laval ka Priit Volmer, Kristina Vähi, Urmas Põldma, Juuli Lill, Tõnu Kilgas jt. Dirigeerib Kaspar Mänd.

 

Kadri Kipperi ülesastumist Madeleine’i rollis on võimalik sel hooajal nautida ka 8. aprillil ja 4. mail.

 

„Varasemalt olen samas operetis laulnud Daisyt, kuid Madeleine’i roll on minu mõtetes olnud juba mõnda aega. Võrreldes Daisy tütarlapseliku subretirolliga on Madeleine tõeline operetiprimadonna ja see roll nõuab juba nii elu- kui ka lavakogemust! Madeleine’i karakteril on palju kihte ning laval tuleb publiku ees läbi elada erinevaid emotsioone. See roll on mulle hingelähedane ja naudin seda väga. Alustasin karakteri otsimist läbi enda ning sellel teekonnal olid abiks näitejuht Helgi Sallo ja lavastaja assistent Silva Valdt. Olen väga tänulik ka oma lavapartneritele, kes mind selles põnevas väljakutses on toetanud!“

 

Kipper lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri cum laude 2012. aastal (prof. Jaakko Ryhäneni kl.) ning on täiendanud end Eva Märtsoni, Rita Damsi, Barbara Piersoni, Kevin Smithi, Elizabeth Erlingsdottiri, Franz Lukasovski ja Paolo de Napoli meistrikursustel. Aastail 2010–2012 oli ta Rahvusooper Estonia Ooperiakadeemia liige ja aastast 2012 Rahvusooper Estonia solist.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.