Uudised

Lavale jõuab Toomas Eduri uus ballett „Katariina I“

06.03.2018 / Lisanna Männilaan

katariina_300x180

15. märtsil jõuab esmakordselt vaatajate ette Toomas Eduri ballett „Katariina I“ Tauno Aintsi muusikale ja Eesti Rahvusballeti esituses. Esietendusel tantsivad peaosades Alena Shkatula ja Anatoli Arhangelski. Dirigeerib Jüri Alperten.

Ballett räägib lihtsa Eesti neiu ja Venemaa karismaatilise keisri Peeter I uskumatuna näivast armastusloost. 1724. aastal kroonis Peeter naise Venemaa keisrinnaks ja aasta hiljem, pärast Peetri surma sai temast Venemaa esimene valitsev keisrinna kuni surmani (1727).

Maailmas juhtub imesid – neisse peab uskuma. Võimalust, mida saatus pakub vaid kord, ei tohi mööda lasta. Mida see pakub ja mida vastutasuks ootab? Erutav mõistatus elustub teatrilaval Toomas Eduri uues balletis „Katariina I“.

Hingestatud dramaturgia ja koreograafiaga balleti toob Estonia lavale juba tuntud ning armastatud nelik – lavastaja, koreograaf ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur, helilooja Tauno Aints, libretist Irina Müllerson ja kunstnik Liina Keevallik. Samadelt autoritelt jõudis 2012. aastal publiku ette ka tormiline ja kirglik lavateos „Modigliani – neetud kunstnik“.

„Katariina I“ maailmaesietendus toimub 15. märtsil Rahvusooperis Estonia.

Foto: Pille Riin Pettai

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.