Uudised

Eesti balleti 100. sünnipäevaks on valminud juubelialbum “Estonia ballett 100”

06.02.2018 / Ülla Veerg

balletiraamat

Neljapäeval, 8. veebruaril kell 15 toimub Estonia talveaias Eesti balleti 100. sünnipäevaks valminud raamatu „Estonia ballett 100“ esitlus. Raamatu on välja andnud Rahvusooper Estonia, selle on koostanud ja toimetanud kirjandustoimetaja Liina Viru, autorid on Heili Einasto, Kustav-Agu Püüman, Kristiina Garancis, Leenu Nigu ja Evelin Lagle. Raamatu on kujundanud Peeter Laurits.

2018. aastal saab Eesti ballett 100aastaseks. Seoses selle olulise sündmusega Eesti kultuuri- ja tantsuloos, andis Rahvusooper Estonia välja juubelialbumi „Estonia ballett 100“, sest just Estonias pandi 1918. aastal alus Eesti balletikunstile. Raamat käsitleb balletiloo sajandit läbi ballettmeistrite ajastute ja säravate tantsijaisiksuste, tänu kellele on Eesti ballett saanud oma tänase näo. 222-leheküljeline teos on illustreeritud rikkaliku fotomaterjaliga.

Esitlusel saavad sõna teatrijuht Aivar Mäe ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur. Esinevad Tallinna Balletikooli tantsijad.

Raamat maksab 35 eurot, esitlusel on selle hind 25 eurot. Juubelialbumit trükiti 300 eksemplari, see on saadaval Rahvusooper Estonia piletikassas ja meeneteletis.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.