Uudised

Ballettide “Libahunt” ja “Aeg” etendustega lõpetab pika ja kauni solistikarjääri Eve Andre-Tuga

01.02.2018 / Ülla Veerg

libahunt-andre

3. veebruaril toob Eesti Rahvusballett publiku ette eesti autorite lühiballetid – kavas on Marina Kesleri „Libahunt“, mis pälvis 2007. aastal Eesti teatri aastaauhinna ja Tiit Helimetsa „Aeg“. Balletiõhtu on mängukavas vaid kolm korda, järgmised etendused on 2. ja 25. märtsil.
Mõlemas balletis ja kõigil kolmel korral lööb kaasa Eve Andre-Tuga, kes 25. märtsil annab ühtlasi oma solistikarjääri viimase etenduse. „Libahundis“ tantsib ta Tiina rolli.

Eve Andre-Tuga lõpetas Tallinna Balletikooli 1996. aastal, samast aastast on ta Eesti Rahvusballeti solist. Ta on saanud mitmeid auhindu ja preemiaid: Kultuurkapitali noore tantsija loomepreemia (1996) ja stipendium (1999, 2008), Klaudia Maldutise nim. preemia (1998), rahvusvahelise balletitantsijate konkursi „Arabesk-2000“ diplom ja koos Sergei Upkiniga pressi lemmikpaari tiitel, Philip Morrise aastapreemia rollide eest „Pähklipurejas“ ja R. Adamsoni jazzballetis „In the Mood with Duke“ (2000), koos Sergei Upkiniga rahvusvahelisel balletikonkursil Jacksonis USA-s parima paari tiitel (2002), Eesti teatri aastaauhind balletilavastuse alal (2009), ERGO tantsuauhind 2010, Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu kolleegipreemia 2011.

Eve Andre-Tuga tähtsamate rollide hulgas on rohkem kui paarikümne aasta jooksul olnud Julia (Prokofjevi „Romeo ja Julia“), Swanilda (Delibes’i/Hyndi „Coppélia“), Klara (Delibes’i/Bigonzetti „Coppélia“), Marie ja Dražeehaldjas (Tšaikovski „Pähklipureja“), Sülfiid (Bournonville’i „Sülfiid“), Lumivalgeke (Harangozó „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“), Constance (Nixoni „Kolm musketäri“), Cassandra (Schiavoni/Cannito „Cassandra“), Desdemona (Kesleri „Othello“), Tiina (Kesleri „Libahunt“), Antigone (Murdmaa „Antigone“), Lescaut’ armuke (MacMillani „Manon“), solist Scholzi „Teises sümfoonias“ ja Adamsoni jazzballettides („In the Mood with Duke“, „Enne ja nüüd“, „At the Still Point“), Printsess Florina ja Aurora (Tšaikovski „Uinuv kaunitar“, III vaatuse pas de deux), pas de trois (Tšaikovski „Luikede järv“), pas de deux (Adami „Giselle“) jpt.

Koos Sergei Upkiniga on Eve Andre-Tuga esinenud mitmel pool Euroopas, Taiwanis, Soomes, Lätis, Venemaal ja Walesis.

Eve Andre-Tuga on Pööningtantsu raames ka koreograafina kätt proovinud, ta lavastas 2012. aastal etüüdi „Soul Above Me“ ja 2016. aastal „Endast väljas“.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.