Uudised

Rahvusooper Estonia ootab aastavahetuse pidustustele 2000 külalist

29.12.2017 / Ülla Veerg

ball

29. detsembril on Rahvusooper Estonia peaesinejaks Paide Kultuurikeskuse aastalõpuballil. 30. detsembril ollakse traditsioonilise Harjumaa balli võõrustajaks ja aasta viimasel päeval, 31. detsembril toimub 25. korda Estonia ball, millega tähistatakse ühtlasi Eesti Vabariigi juubeliaasta algust. Aastavahetuse üritustele on oodata ligi 2000 külalist.

Juubeliteemast inspireeritud Estonia ball toob publiku ette parima nii eestimaisest kui maailmamuusika varamust. Kõlavad Eino Tamberg, Eugen Kapp, Sigmund Romberg, Johann Strauss, Franz Lehar, Imre Kalman jt. Dirigeerivad Jüri Alperten, Lauri Sirp ja Kaspar Mänd. Esinevad solistid Kadri Kipper, Juuli Lill, Reigo Tamm, Mehis Tiits, Rauno Elp, balletitantsija Marita Weinrank, Estonia koor ja orkester ning Eesti Rahvusballett. Õhtujuhid on Juuli Lill ja Rauno Elp. Valges saalis musitseerib Urmas Lattikas, Sinises saalis duo Priks ja Sakrits. Kontserdisaalis teeb etteaste Estonian Dream Big Band ning solistidena astuvad üles Kaire Vilgats ja Kalle Sepp. Kohvik Colombina muutub üheks õhtuks diskoklubiks, kus saab tantsida veidi kauem kui südaööni.

Uut aastat alustab teater 3. jaanuaril operetiga „Linnukaupleja“. 2018. aasta esimene esietendus on 19. jaanuaril kui maailmaesiettekandele tuleb Manfred MIMi ooper „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“. Veebruarikuu on aga tervenisti pühendatud Eestimaa juubelisünnipäevale – 10.-22. veebruaril toimub festival „Eesti teater „Estonias““, mille kavas on kõik hetkel Estonia repertuaaris olevad eesti teosed ning hulgaliselt kontserte. Festivali erikülaliseks on Ain Anger ning tipphetkeks enneolematu „Eesti pidu“ 15. veebruaril.

Fotol: Marita Weinrank. Foto: Tanel Meos.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.