Uudised

14. detsembril jõudis Estonia lavale maailma esimene poistekooriooper

14.12.2017 / Ülla Veerg

kastanid

14. detsembril jõudis Rahvusooperis Estonia publiku ette Andres Lemba ja Jaanus Vaiksoo seikluslik noorteooper „Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood“. Tegemist on spetsiaalselt Estonia 200-liikmelisele poistekoorile kirjutatud ooperi maailmaesiettekandega. Lavastaja Uku Uusbergi sõnul näitab lavastus inimestele seda, mis võib juhtuda kooripoistega proovi ja kontserdi vahel, kui nad aja kulutamise eesmärgil hakkavad telefone näppima.

Libretist Jaanus Vaiksoo kirjeldab lavastust nii: „Estonia poistekooril seisab õhtul ees tähtis kontsert. Enne esinemist on neil mõni tund vaba aega. Poisid satuvad ootamatult kokku veidra trammijuhiga, kes lubab neile oma imetrammiga enneolematut seiklust. Hüpatakse trammile … ja seiklused ei lase end kaua oodata! Teele satuvad kaks kelmi, kes jälitavad poisse ja – vastupidi. Lugu on täis põnevust, trikke ja tagaajamist ning muidugi lõbusaid laule poiste esituses.“

Poistekooriooperi „Kastanid tulest“ helilooja on Andres Lemba, libretist Jaanus Vaiksoo, dirigent Hirvo Surva, lavastaja Uku Uusberg (Eesti Draamateater), kunstnik Kaspar Jancis, valguskunstnik Ritšard Bukin, videokunstnik Sander Tuvike, liikumisjuht Märt Agu. Kaasa teevad Alvar Tiisler, Indrek Ojari (Tallinna Linnateater), Uku Uusberg, Valter Soosalu jt, Rahvusooper Estonia poistekoor, Tallinna muusikakeskkooli orkester ja Tsirkusestuudio Folie artistid.

Noorteooperit “Kastanid tulest” mängitakse detsembris ja märtsis Estonia kammersaalis. Saadaval on veel vaid üksikuid pileteid, müügile pandi ka lisaetendus.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.