Uudised

Rahvusooperi dirigent Jüri Alperten pälvis Eesti kultuurkapitali Pärnumaa elutööpreemia

13.12.2017 / Stina Vürmer

Juri_Alperten

Jüri Alpertenil täitus sel aastal 60 eluaastat ja tal jäi seljataha 19 aastat Pärnu linnaorkestri peadirigendina. Alperten on olnud rahvusooper Estonia dirigent aastast 1985 ja peadirigent aastail 2002–2004, Eesti muusikaakadeemia sümfooniaorkestri peadirigent aastail 1994–2000 ning Pärnu linnaorkestri peadirigent aastail 1998–2017, samuti on ta Eesti muusika- ja teatriakadeemia sümfooniaorkestri dirigeerimise pedagoog.

Ta on pälvinud kahel korral Eesti kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, riik on tunnustanud teda Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ja Pärnu linn Johann Voldemar Jannseni nimelise auhinnaga.

“Ja nüüd on ka Pärnumaa ekspertgrupil suurepärane võimalus teda tänada elutööpreemiaga Pärnu linnaorkestri näo kunstilise kujundamise eest. Tema töö muusikutega on alati olnud erilise positiivse auraga. Orkestrandid armastavad teda ja sellest armastusest ei saagi sündida muud kui ilus muusika,” põhjendasid eksperdid.

Kultuurkapitali Pärnumaa aastapreemiad antakse üle 15. detsembril Strandi hotellis kultuuri- ja spordiauhindade üleandmise tseremoonial.

Allikas: Pärnu Postimees

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.