Uudised

25. novembril toimub Helsingi Musiikkitalos pidulik galakontsert “Eesti ja Soome 200”

25.11.2017 / Lisanna Männilaan

tunnus_gala

25. novembri õhtul annab Rahvusooper Estonia Eesti ja Soome juubelipidustuste auks Helsingi Musiikkitalos piduliku galakontserdi “Eesti ja Soome 200”, mida dirigeerib Vello Pähn. Galal esinevad solistid Eestist, Soomest ja Venemaalt – Heli Veskus, Suvi Väyrynen, Helen Lokuta, Jyrki Anttila, Hatshatur Badaljan, Rauno Elp, Waltteri Torikka, Priit Volmer ja Jaakko Ryhänen, rahvusooperi orkester ja koor, Eesti Rahvusballeti solistid Alena Shkatula ja Kealan McLaughlin ning trupp. Kontserdi kava on kokku pannud Mart Mikk, konfereerivad Riikka Holopainen ja Mart Mikk.

Peadirektori Aivar Mäe sõnul on tegemist kahenädalalse Soome-ringreisi tipphetkega. “Musiikkitalos esineme esmakordselt, küllakutse on saanud ka mõlema maa presidendid – see on kindlasti üks Eesti ja Soome sünnipäeva tähistamise olulisemaid sündmusi.”

Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa lisas, et Soome 100 suurkontsert Vabaduse väljakul läks eestlastele väga hinge. “Meie omalt poolt pakume muusikalist elamust koos Rahvusooperiga Estonia, et tervitada häid naabreid suure juubeli puhul ning kutsuda neid osa saama Eesti Vabariigi 100. juubeli pidustustest järgmisel aastal.”

Rahvusooper Estonia annab Soomes etendusi 17. kuni 26. novembrini. Ringreisi toetab Eesti Vabariik 100, Tallink, Eesti Vabariigi Suursaatkond Helsingis, Sokos hotellikett ja teised. 25. novembri kontserdi salvestavad ETV ja Yleisradio.

Estonia tutvustab Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul eesti autorite teoseid ka teistes naaberriikides – hiljuti lõppes menukas ringreis Peterburis, järgmised sõidud viivad Lätti ja Leetu.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.