Uudised

Aasta juhendaja tiitli sai Rahvusooper Estonia harfimängija Eda Peäske

11.10.2017 / Lisanna Männilaan

eda_peaske2

7. oktoobril toimus Pärnu kontserdimajas pidulik Aasta Õpetaja auhinnagala “Eestimaa õpib ja tänab” laureaatide tunnustamine. Aasta juhendaja tiitli pälvis Rahvusooper Estonia okestri harfimängija Eda Peäske.

Tallinna Muusikakeskkooli harfiõpetaja Eda Peäskele tõi tunnustuse tema õpilaste edukas esinemine rahvusvahelistel konkurssidel Peterburis ja Stockholmis. Eda sõnul peab ühel heal harfimängijal olema suurepärane koordinatsioon, terane mõtlemine ning omajagu jõudu. Seetõttu on harf väga nõudlik pill ning harfi heal tasemel mängida on raske ent mitte võimatu. Juhendajana on Eda nõudlik, kuid ka väga empaatiline.

Eda Peäske: „Aitäh selle suure tunnustuse eest, ma tänan oma õpilasi selle töö eest, mis nad on teinud. Ma tänan õpilaste vanemaid selle töö eest, mis nemad on teinud. Ja ma tänan veel olemasolevat Tallinna Muusikakeskkooli, mille väärtus Eesti muusikahariduses on mõõtmatult suurem kui pelgalt õppekava.“

Eda Peäske on töötanud Rahvusooper Estonia orkestris alates 1981. aastast.

Aasta Õpetaja galaga tõstetakse esile haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Tänavu esitati tunnustamiseks kandidaate 1206 korral.

 

Foto: Alari Rammo

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.