Uudised

Eesti Rahvusballeti uut esisolisti Kealan McLaughlinit saab näha juba sel neljapäeval „Oneginis“

19.09.2017 / Lisanna Männilaan

shkatula_mclaughlin

Neljapäeval, 28. septembril on taas laval publiku suur lemmik – Cranko ballett „Onegin“, mille nimirollis on esmakordselt Eesti Rahvusballeti uus esisolist Kealan McLaughlin. Tatjana rollis on Alena Shkatula.

Kealan McLaughlin lõpetas Kanada Rahvusliku Balletikooli 2007. aastal ning omandas 2009 samas bakalaureusekraadi. Ta on osalenud külalisena kaasaegse tantsu teatri The Chimera Project lavastustes (2012), Opera Atelier’ (2008–14) ja Jeunesse Classiquel Ballet Ühingu (2011–14), Alberta Ballet’ (2009–11) ja Ballet Jörgeni (2011–2017) lavastustes. Alates 2017. aastast on ta Eesti Rahvusballeti esisolist.

Ballett „Onegin“ jutustab kõrgist ja blaseerunud aristokraadist Oneginist, kes tõrjub noore naiivse Tatjana armastusavalduse. Alles kümme aastat hiljem Tatjanaga taas kohtudes mõistab ta, et on kaotanud võimaluse olla tõeliselt armastatud. Tatjana võitleb oma tunnetega, lükates tagasi Onegini armastusavalduse ühes kirglikumas ja hingelisemas stseenis, mida balletilavadel eales nähtud.

„Onegin“ esietendus Estonias 19. märtsil 2015. Etenduse on lavale seadnud Jane Bourne Inglismaalt, kunstnik on Thomas Mika Saksamaalt ning valguskunstnik Steen Bjarke Taanist. Dirigeerib Jüri Alperten.

 

Foto: Rünno Lahesoo

Fotol: Alena Shkatula ja Kealan McLaughlin balletietenduses “Giselle”

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.