Uudised

Ootame õpetajaid infotundi 15. septembril

17.08.2017 / Tuuli Potik

Lastelaager "Nukitsamees"

Hea õpetaja, huvijuht!

Rahvusooper Estonia alustab oma uut, 112. hooaega! Eesti Vabariik saab peagi 100-aastaseks ning algav hooaeg on tervenisti pühendatud sellele tähtsale sündmusele. Eesti heliloojad on kirjutanud palju ilusat muusikat ja Estonia võtab neist paremiku korraga repertuaari. Lastele ja noortele sobivale repertuaarile ja haridusprogrammidele tasub tähelepanu pöörata kohe septembri alguses!

Esimesena esietendub septembris Jaan Kruusvalli näidendi põhjal valminud Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mille lavastab Roman Baskin. Kanuti Gildi SAALiga otsitakse eestluse juuri uues ooperis „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“, mis esietendub jaanuaris. Balletiõhtu raames jõuavad taas lavale Marina Kesleri „Othello“ ja „Libahunt“ ning Tiit Helimetsa „Aeg“. Uudisteosena tuuakse lavale Toomas Eduri ja Tauno Aintsi „Katariina I“ ning Tennesse Williamsi samanimelise näidendi ainetel Nancy Meckleri ja Annabelle Lopez Ochoa ballett „Tramm nimega iha“.

Lastele esietendub 2018. aasta mais Olav Ehala muusikal „Buratino“ning endiselt on kavas muusikalid „Karlsson katuselt“, „Pipi Pikksukk“ ning balletid „Coppelia“, „Uinuv kaunitar“, „Pähklipureja“ ja „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“.

Ka kammersaalis saab algaval hooajal näha kahte lastelavastust. Andres Lemba on kirjutanud 200-liikmelisele rahvusooperi poistekoorile seiklusliku noorteooperi „Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood“, mis jõuab lavalaudadele detsembris. Lisaks alustab novembris teist hooaega muusikaline lastelavastus „Sipsik ja vana aja asjad“.

Jätkame juba tuntud headuses haridusprojektidega, mille eesmärgiks on lastele ja noortele muusikateatrit lähemalt tutvustada. Tänavu alustab kolm uut haridusprojekti. Esimene neist on „Kuidas mõista balletti“, mille läbiviijaks on Eesti Rahvusballeti artist ja tantsusemiootik Triinu Leppik-Upkin ning kaasa teevad Tallinna Balletikooli õpilased. Valida saab kolme teema vahel – „Giselle“, „Luikede järv“ ning „Kratt“. Kindlasti soovitame projekt tellida koos etenduse piletitega.

Esmakordselt tuleb sel hooajal välja kaks haridusprojekti, mis mõlemad keskenduvad orkestrile. Talveaias esietendub juba septembris lasteaialastele ja I kooliastmele mõeldud „Orkestrimäng“ ning teatrisaalis projekt „Aken orkestrimaailma“, mida viib läbi ETV-st tuntud tegelane Georg Udukübar.

Kõige väiksemaid muusikasõpru kutsume haridusprojektile „Kontsert kõige pisematele“, kuhu on eeskätt oodatud lapsed vanuses 0–3 koos vanematega, kuid ka lasteaia noorematele rühmadele. Haridusprojekt „Balletilugu“ pakub tantsulusti ja vaatamisrõõmu väikestele balletihuvilistele lasteaiast ja algkoolist. Sama vanusegruppi ootame ka seiklusterohkele muusikamuinasjutule „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“. Haridusprojekt „Ka ooper kõlab tuttavalt“, püüab koos põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastega leida vastust küsimusele, miks peaks ooper üldse noori tänapäeval kõnetama.

Algavat hooaega ja eelkõige haridusprojekte tutvustame teile 15. septembril 2017 infotunnis rahvusooperi Sinises saalis. Samuti on siis võimalik teostada broneeringuid kõigile haridusprojektidele.

Peale infotundi kutsume teid nautima lastemuusikali „Karlsson katuselt“. Nii infotunnist kui ka etendusest osasaamiseks palume teil oma tulekust kindlasti eelnevalt märku anda aadressil junior@opera.ee. Igast kollektiivist on võimalik etendusele registreerida kuni kaks osalejat.

KAVA:
17.30 Infotund
19.00 Lastemuusikal „Karlsson katuselt“ (kuni kaks inimest ühest kollektiivist; pileti etendusele saavad vaid infotunnis osalenud õpetajad)

Sissepääs peauksest.

NB! Infotund ja etendus on tasuta! Registreerimine kestab kuni 11. septembrini.

Toredate kohtumisteni rahvusooperis!

Tuuli Potik
Noortetöö juht I Education Manager
Rahvusooper Estonia I Estonian National Opera
E-kiri: junior@opera.ee
+372 6831323
www.opera.ee/noored

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.