• kava-header

Uudised

Suveöös säravad balletitähed

27.06.2017 / Ülla Veerg

suve66-gala

Rahvusvaheline suveöö balletigala 6. augustil toob Estonia lavale tantsijad üle maailma – Uus-Meremaalt, Ameerikast, Venemaalt ja mitmelt poolt Euroopast. Vaid ühel korral toimuv kaheosaline balletigala on ainulaadne võimalus kohtuda rahvusvaheliste balletistaaridega ning näha nende loomingut.

Esimeses osas tuuakse publikuni erinevad balletinumbrid. Nautida saab nii klassikalist kui ka kaasaegset balletti. Lavale astuvad lisaks mitmele rahvusvahelisele solistile ka Eesti Rahvusballeti endised esisolistid Artjom Maksakov (Les Ballets de Monte Carlo, Monaco) ja Olga Malinovskaja (l’Opéra Ballet Nice Méditerranée). Lühinumbrite lavastajateks on Eve Andre (Eesti), Jevgeni Grib (Eesti) ja Konstantin Keykhel (Venemaa).

Teise osa täidab lühiballett „Brel Súite“, mille lavastajaks on balletimaailmas tuntud Belgia koreograaf Lode Devos. „Brel Súite“ jutustab Belgia šansoonilaulja Jacques Breli loomingust, kes oli kuulus oma lauluhääle, poeetiliste laulutekstide ja temperamentse esitusviisi poolest. Lavastuses esitletakse Breli maailma, mis on segu ühiskonnakriitikast ja tema elu isikliku elu sündmustest, mida ta on oma lauludes erineval moel kirjeldanud.
Muusika: Jacques Brel, laval on noored tantsijad üle maailma.

Kunstiline juht: Sergei Upkin. Korraldaja: Danza Estonia.

OSTA PILETID

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, kui soovid teatri tegemistega kursis olla.

Värske info ning heade pakkumistega uudiskiri saadetakse reeglina välja kord kuus.

Vaata Youtube kanalit