Uudised

Estonias esietendub Zelleri operett “Linnukaupleja”

26.05.2017 / Ülla Veerg

professorid_aadli_uuspold

26. mail jõuab Rahvusooperis Estonia vaatajate ette Carl Zelleri operett „Linnukaupleja“, mille lavastaja on Marko Matvere ja muusikajuht Lauri Sirp. Kujunduse on teinud Kristi Leppik ja osades on laval Urmas Põldma, Reigo Tamm Vanemuisest, Kadri Kipper, Kristel Pärtna, Rauno Elp, Jassi Zahharov, Andres Köster, René Soom, Helen Lokuta, Janne Ševtšenko, Mart Madiste, Argo Aadli Tallinna Linnateatrist, Tõnu Kilgas, Väino Puura, Jan Uuspõld, Juuli Lill, Terje Pennie Ugalast ja paljud teised.

Carl Zelleri tuntuim operett „Linnukaupleja“ on komöödia, mille tegevus toimub 18. sajandi Baieris. Teoses kujutatakse heasüdamlik-humoristlikus kõverpeeglis tolleaegset õukonda, selle pisikesi intriige ja külaromantikat. Zelleri muusika on meloodiarikas, särav, kerge ja rahvalik. Kuigi Estonias lavastati „Linnukauplejat“ viimati rohkem kui 60 aastat tagasi, on eestlastele läbi aegade südamelähedane olnud operetist pärit laul „Kui mu vanaisake“. Äratundmisrõõmu peaks pakkuma ka kuulus professorite duo ja neis rollides saavad Estonia laval „käe valgeks“ Argo Aadli ja Jan Uuspõld.

Viini opereti kuldajastu lõpul kirjutatud „Linnukaupleja“ autor Carl Zeller oli ametilt jurist. Kõrvalharrastusena kirjutatud suurest hulgast heliloomingust on maailmamuusika varasalve jäänud operetid „Linnukaupleja“ ja „Mäekaevur“. „Linnukaupleja“ jõudis esmakordselt Estoniasse 1911. aastal. Viimati oli operett teatri mängukavas hooajal 1955/56.

Fotol: Argo Aadli ja Jan Uuspõld professoritena. Foto: Harri Rospu.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.