Blogi uudis

Tule “Linnukaupleja” esietendusele!

22.05.2017 / Liina Viru

L

Lavastus on proovisaalides küpsenud mahlaseks ja mõnusaks – homme on päev, kus ootame teid kõiki Marko Matvere esmalavastusest Estonias osa saama.

Viimast lihvi annavad Marko Matvere, Andres Köster, Helen Lokuta, Reigo Tamm, Urmas Põldma, Väino Puura, Tõnu Kilgas, Kadri Kipper Rauno Elp, Terje Pennie ja Juuli Lill.

Fotod: Liina Viru

 

Proovid kulgevad esietenduse suunas… Täna proovis lavastaja Marko Matvere, René Soom ja Andres Köster Stanislausidena, Helen Lokuta vürstinnana, Reigo Tamm ja Urmas Põldma Adamitena, Väino Puura ja Tõnu Kilgas professoritena, Kristel Pärtna ja Kadri Kipper Kristelitena ning Rauno Elp Wepsina.

 

Kui laval on koos värvikad tegelased elust enesest, hakkab JUHTUMA. Juhtub, et sattutakse romantilistesse intriigidesse; põrkuvad aadelkonna napakalt peenutsevad kombed, võltsvagadus ja lihtsa külarahva eluterve huumor; et saab päris palju nalja; et elul on kõigi tegelastega omad plaanid ning hoolimata paarist poetatud pisarast saavad lõpuks kõik, mis nad tahavad. Lihtsustatult: 26. mail esietendub Carl Zelleri tuntuim operett „Linnukaupleja“.

Proovis möllavad lavastaja Marko Matvere (episoodiliselt ka kõigis teistes rollides), René Soom ja Andres Köster Stanislausidena, Helen Lokuta ja Janne Ševtšenko vürstinnadena, Reigo Tamm ja Urmas Põldma Adamitena, Väino Puura, Argo Aadli ja Tõnu Kilgas professoritena, Kristel Pärtna Kristelina, Juuli Lill Adelaide’ina, Rauno Elp Wepsina ja Mart Madiste Schneckina.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.