Esileht

Annaliisa Pillak: „Rinaldo on palju muinasjutulisem kui keskmine ooper“

28.04.2017 / Stina Vürmer

rinaldo_blogi2804

12. mail ja 10. juunil saab ooperi „Rinaldo“ nimiosas näha ja kuulda metsosopran Annaliisa Pillakut. Esitasime lauljannale etenduste eel mõned küsimused.

Kes on Rinaldo? Kellega ta laval suhtleb ja millised need suhted on?

Rinaldo on noor mees, sõjaväelane, kelle jaoks lugu algab väga positiivselt. Väejuht Goffredo lubab talle oma tütre Almirena käe ja tulevik tundub helge. Kui imeilus Armida õige pea lavale ei ilmuks, siis lõppeks lugu küllaltki kiirelt, positiivselt, aga ehk pisut igavalt. Aga nagu ikka, kaasneb kaunite naistega rohkelt intriige ja kartmatul Rinaldol tuleb ületada nii mõnigi takistus, et oma armsa Almirenani jõuda.

Mida see roll sinu kui ooperilaulja jaoks tähendab?

Kindlasti on Rinaldo roll väljakutse nii hääleliselt kui sisuliselt. See roll meenutab pigem maratoni kui sprinti. Kui tavaline on, et roll sisaldab paari kolme aariat, siis Rinaldol on neid meie versioonis laulda isegi kuus. Emotsionaalselt liiguvad Rinaldo meeleolud hetkega ühest äärmusest teise. Suurim ahastus muutub ülioptimistlikuks koloratuurseks ilutulestikuks kui Rinaldo kuuleb, et tema pruudi röövimist võib lahendada mees, kes ennustab kivide ja puude abil. Fantaasia või realism?

Miks peaksid inimesed seda lavastust vaatama tulema?

Ooperit „Rinaldo“ võiksid inimesed tulla vaatama loomulikult Händeli imeilusa muusika pärast, kust ei puudu uhked koloratuurid ega ka hingekosutavalt kaunid aariad. „Rinaldo“ on palju muinasjutulisem kui keskmine ooper, suur osa tegevusest möödub näiteks teispoolsuses imeilusate fuuriate keskel. Nii et soovitan „Rinaldo“ inimestele, kes soovivad mõneks tunniks jätta seljataha argipäeva ja nautida muusika ilu ja teatri võlumaailma. Loomulikult ei puudu sellest ooperist ka sõda ja armastus, kus kõik on lubatud. Lavastaja William Relton on omalt poolt pikkinud teose täis nüansse, mis panevad meid küsima, kas kangelane on ikka kangelane ja kas õnnelik lõpp on üldse õnnelik. Nii et soovi korral saab tähelepanelik vaataja ka pisut ajusid ragistada.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.