Uudised

Rahvusooper sammub alanud tervisenädalal Eestile mitu tiiru peale

17.04.2017 / Ülla Veerg

tuhkatriinu-2016

Rahvusooperis Estonia toimub 17.-21. aprillil traditsiooniline kevadine tervisenädal, mis pöörab seekord kõrgendatud tähelepanu tervislikule toitumisele ja liikumisele. Jätkub eelmistest aastatest tuttav sammulugemise kampaania, kus proovitakse ületada seniseid tulemusi ja sammuda Eestile vähemalt viis tiiru peale. Eesti esimene, Tuhkatriinu siseterviserada saab täiendusi: lisandub keks, trips-traps-trull ja lauamängunurk. Tervisenädala tippsündmusena toimub reedel uuenenud rajal meeskondlik orienteerumisvõistlus.  

„Estoonlased on otsustanud suvele kergemalt vastu minna ja nii on nädala kavva võetud ka kaalulangetuskampaania,“ ütles Rahvusooper Estonia personalijuht Kärt Kinnas. „Nädala lõpus loetakse kadunud kilod ühiselt kokku. Suureks abiks on siin meie söögitoas avatud ja ülipopulaarseks osutunud köögi- ja puuvilja-buffet.

Viiakse läbi erinevaid kehateste, mõõdetakse südame tervisenäitajaid, naistel on võimalus teha PAP-test ja rinnauuring. Lauljatele peetakse loenguid hääle ergonoomikast, sundasendis töötajatele on füsioterapeutidelt nõustamine töökohal. Toimuvad loengud muudel aktuaalsetel teemadel nagu vaktsineerimine, tööstress ja uni ning Eesti tervishoiusüsteem tervikuna.

Estonia partnerid tervisenädala korraldamisel on Ida-Tallinna Keskhaigla ja spordiklubi MyFitness.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.