Uudised

Rahvusooperis Estonia avatakse Valgevene kunstinäitus “Pühendumus teatrile”

04.04.2017 / Ülla Veerg

valgevene-kunstinaitus

5. aprillil avatakse Rahvusooperis Estonia Eesti Vabariigi ja Valgevene Vabariigi diplomaatiliste suhete 25. aastapäeva puhul juubelinäitus „Pühendumus teatrile“.

2017. aasta aprillis täitub 25 aastat diplomaatilise lepingu allkirjastamisest Eesti ja Valgevene vahel. Traditsiooniliselt tähistatakse ümmargusi tähtpäevi kunstinäitusega. Näitusel esitlevad oma loomingut üksteist kunstnikku ja nad pühendavad selle Minski Ooperi- ja Balletiteatrile ning Rahvusooperile Estonia.

Näitusest osavõtjad on Valgevene tuntud kunstnikud, kes on esindanud oma maad erinevatel rahvusvahelistel näitustel, omades käekirja, mis ei sarnane ühegi teisega. Valgevene maalikoolkond on eriline, paistes silma kõrge professionaalsusega. Mõned kunstnikud esitlevad oma töid Eestis esmakordselt, kuid on ka neid, kelle tööd Eesti vaatajaskonnale juba tuntud, ja kohtumist oodatakse pikisilmi. Näitus „Pühendumus teatrile“ tõestab, et kunst ei tunne piire ja ühendab inimesi erinevatest rahvustest.

Oma tööd on välja pannud Zhanna Kapustnikova, Dmitry Masliy, Marta Shmatova, Anna Koroleva, Vladimir Kontsedailov, Andrei Smolyak, Ivan Semeletov, Valentina Shoba, Sergei Grinevich, Elena Shlegel ja Vladimir Goncharuk. Näituse korraldajaks on SED ARTE galerii ja seda toetab Valgevene Suursaatkond Tallinnas.

Galerii SED ARTE tutvustab kunsti nii Eestis kui ka teistes riikides juba 21 aastat. Galerii teeb koostööd paljude maailma tuntud muuseumide, galeriide ja loominguliste ühendustega. Lisaks toimub koostöö erinevate riikide saatkondadega Eestis. Tänu sellele on läbi viidud hulgaliselt kultuuriüritusi, näitusi, loomingulisi kohtumisi ja kontserte. Koostöö algus Valgevene Suursaatkonnaga ulatub paarikümne aasta taha.

Näitus on etenduste külastajatele avatud 6. aprillist 14. maini Estonia teatri I rõdu galeriis.

Foto: Ülla Veerg

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.