Uudised

Rahvusooper Estonia filiaaliks saab Helsingis asuv Aleksanterin teatteri

01.04.2017 / Ülla Veerg

leping

Lähiaastatel alustab Rahvusooper Estonia statsionaarsete etenduste andmisega lisaks Tallinnale Helsingis asuvas Aleksanterin teatteris. Teatrijuhid Aivar Mäe ja Reima Jokinen sõlmisid pikaajalise rendilepingu 21. märtsil Helsingis.

“Estonia etendused on soomlaste seas väga hinnatud ja eestlaste kogukond Soomes on nii suureks kasvanud, et on mõistlik meie poolt pakutav ooperi- ja balletikunst soomemaalastele koju kätte viia: Helsingisse on ju vähem maad, kui näiteks Tartusse või Pärnusse, kus me pidevalt etendusi anname,” ütles Aivar Mäe. “Proovietendused anname Aleksanterin teatteris juba selle aasta novembris, täismahus läheb hooaeg käima aastatel 2018/2019,” lisas Mäe.

Vastavalt Rahvusooper Estonia ja Aleksanterin teatteri vahel sõlmitud lepingule kohustub Estonia Helsingis asuva hoone kahe aasta jooksul põhjalikult renoveerima.

“Enne kui sellest saab meie teine kodu, vajab vana maja põhjalikku remonti ja sellega alustatakse lähipäevil. Loodan ka arengutele Tallinn-Helsingi tunneli ehitamise osas – nii oleks tunduvalt lihtsam ja odavam dekoratsioone ühest majast teise liigutada,” tutvustas Aivar Mäe kavas olevat projekti. Projekti maksumuseks hindab ta 50 miljonit eurot, rahastamise küsimused on veel lahtised.
Aleksanterin teatteri ajaloolises saalis on 500 istekohta ja korralik lavatehnika, hoones on seitse harjutussaali ja piisavalt kontoripinda. Keiser Aleksander II auks ja kaasabil 1879. aastal valminud ehitis kuulus aastatel 1993-2005 Soome Rahvusooperile. Praegu haldab hoonet Bulevardin Teatteriyhdistys.

Fotol: Reima Jokinen ja Aivar Mäe. Foto: Rein Mikk

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.