Uudised

Rahvusooper tutvustas Helsingis sügisesi külalisetendusi

21.03.2017 / Ülla Veerg

20170321_142437

21. märtsil tutvustati Helsingis Eesti Vabariigi Suursaatkonnas kultuuriprogrammi „Eesti-Soome 200“, mille raames tähistatakse mõlema riigi 100. sünnipäeva. Programmi üheks mahukamaks osaks on Rahvusooper Estonia külalisetendused Soomes 17.–26. novembril 2017, kui esinetakse Tampere-talos, Helsingis Aleksanterin teatteris ja Musiikkitalos. Estonia viib Soome publikule kingituseks teatrit igale vanusele – Delibes’i balleti „Coppélia“, Vinteri/Raudmäe muusikali „Pipi Pikksukk“, Tubina balleti „Kratt“, Verdi ooperi „La traviata“, Puuri ooperi „Pilvede värvid“, beebikontserdid ja mitmeid haaravaid haridusprojekte. Dirigeerivad Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp ja Priit Aimla.

Külalisetenduste krooniks on 25. novembril Musiikkitalos toimuv ooperi- ja balletigala „Eesti ja Soome 200“. Suurejoonelisel galal esinevad Rahvusooper Estonia solistid, orkester ja koor, Eesti Rahvusballett ning külalissolistid Soomest ja Itaaliast. Dirigeerib Vello Pähn.

Kokku annab rahvusooper Soomes 20 etendust ja kontserti, mida oodatakse vaatama 7000 külastajat. Ringreisi toetab programm Eesti Vabariik 100, Kultuuriministeerium, Tallink, Sokos Hotel Group jt.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.