Uudised

1. märtsil algas uue hooaja piletite müük

09.03.2017 / Ülla Veerg

112_press

1. märtsil alustas Rahvusooper Estonia järgmise, 112. hooaja piletite müüki. Veebruaris 2018 täitub Eesti Vabariigil sada aastat, nii on teatri 2017/2018 hooaeg tihedalt seotud selle tähtpäevaga. Hooaeg algab 15. augustil Jerry Bocki menumuusikali „Viiuldaja katusel“ lisaetendustega. Traditsiooniline Vana Tallinn Gala toimub 25. augustil Tartus ja 26. augustil Tallinnas.

Esimese uuslavastusena jõuab 22. septembril lavale Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“ Jaan Kruusvalli näidendi ainetel. Ooperi lavastab Roman Baskin ja see püstitab küsimuse – kelle jaoks vaba Eesti taastati, kui kõik ka nüüd ikka välismaale ihkavad?  4. novembril toob Eesti Rahvusballett vaatajateni Nancy Meckleri, Annabelle Lopez Ochoa ja Peter Salemi balleti „Tramm nimega Iha“, mille tantsis 2012. aastal Šoti Balletis kuulsaks eesti baleriin Eve Mutso. 14. detsembril toob Rahvusooper Estonia poistekoor kammersaali lavale põnevad lood kooripoiste seiklustest. Andres Lemba muusikalavastust „Kastanid tulest ehk rahvusooperi poistekoori lood“ etendatakse sel aastal vaid kolmel päeval. Lisaks saab jõulukuul taas nautida Sipsiku armsaid seiklusi lastelavastuses „Sipsik ja vana aja asjad“ ning jaanuaris kogeda jazzirütmide kaasakiskuvaid võnkeid „Jazz-balleti klubis“. Pühadeaega mahub traditsiooniline rahvusooperi jõulukontsert „Rahvusooperi jõulutervitus“ Tallinna Jaani kirikus 21. detsembril ja rahvuslikest motiividest kantud Estonia ball, mis toimub 25. korda.

Uus aasta algab eestlaste ajaloolist mälu raputava koostöölavastusega „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“, mille Rahvusooper Estonia koostöös Kanuti Gildi SAALiga kingib Eesti Vabariigile sünnipäevaks. Manfred MIMi juhuslikult leitud muusikafragmendid on aluseks ooperile, mis esietendub 19. jaanuaril Estonias ja mis on osa Eesti teatrite grandioossest juubeliprojektist „Sajandi lugu“.

3. veebruaril Estonia kontserdisaalis toimuv kontsert eesti muusikast “Õnne, Eesti!” on eellöögiks festivalile „Eesti teater „Estonias““ 10.–22. veebruarini, mil laval on valik eesti autorite teostest. Festival kulmineerub 15. veebruaril kontsertlavastusega „Eesti pidu“, millesse on kaasatud terve Estonia maja. Laval kohtuvad Lembitu, Saare Juhan, Olav, Erna, Cyrano, Kratt ja paljud teised eestlaste kultuuriloos olulised ning omanäolised tegelased. Vabariigi sünnipäevakuul tulevad külla ka naabrid Läti Rahvusooperist, tuues meie lavale Leo Mujici balleti „Šeherezade“ (27.02), Ooperi- ja balletigala (28.02) ning  Verdi ooperi „Nabucco“ (1.03).

15. märtsil jõuab lavale uus algupärane ballett „Katariina I“, mis Toomas Eduri ja Tauno Aintsi värvikais fantaasiais jutustab loo lihtsa Eesti inimese ning Venemaa karismaatilise keisri Peeter I armastusloost. 29. aprillil tähistab Estonia Eesti balleti 100. aastapäeva rahvusvahelise tantsupäeva balletigalaga. 26. mail esietendub Olav Ehala lastemuusikal „Buratino“. 112. hooaega jäävad lõpetama Leedu Rahvusooperi külalisetendused 5.–7. juunini.

17.–26. novembrini annab Rahvusooper Estonia külalisetendusi Tampere-talos, Helsingis Aleksanterin teatteris ja Musiikkitalos festivali „Eesti ja Soome 200“ raames. Estonia pakub vaatamiseks Delibes’i balletti „Coppélia“, Vinteri/Raudmäe muusikali „Pipi Pikksukk“, Tubina balletti „Kratt“, Verdi ooperit „La traviata“, Puuri ooperit „Pilvede värvid“, beebikontserte ja mitmeid haridusprojekte lastele.

23.–25. oktoobril etenduvad Peterburi Maria teatris Tubina ballett „Kratt“, Händeli ooper „Rinaldo“ ning ooperigala; Riias on 27. veebruarist 1. märtsini laval Tubina ballett „Kratt“, Ooperi- ja balletigala ning Hindemithi ooper „Cardillac“; Hiinasse viiakse 24.–29. märtsini Harangozó lasteballett „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“ ning Minkuse „Bajadeer“ ja Vilniuses mängitakse 15.–17. maini Tubina balletti „Kratt“, Gounod’ ooperit „Faust“ ja Ochoa/Meckleri/Salemi balletti „Tramm nimega Iha“.

Eesti-ringreisid viivad rahvusooperi Pärnusse, Paidesse, Jõhvi, Tartusse ja Viljandisse.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.