Uudised

Kultuurisõbra tiitli said rahvusooperi toetajad Postimees, Tele2, G4S, Lexus, Amserv ja Tallink

15.02.2017 / Ülla Veerg

pilt_10_32858834646_o

Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas 14. veebruaril 27 ettevõtet ja eraisikut ehk kultuurisõpra, kes on 2016. aastal kultuurivaldkonda enim panustanud. Aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati Postimees, ühinemisprotsessi alustanud ettevõtted AS DNB ja Nordea Bank AB ning Aare Kaarma.

Kultuuriminister Indrek Saar tänas NUKU Ferdinandi saalis toimunud pidulikul koosviibimisel kultuuritoetajaid nende sotsiaalse vastutuse eest. „Tänu teie panusele oleme saanud osa eredatest kultuurisündmustest. Need on olnud rahvusvahelise mõõduga ettevõtmised nagu Tallinn Music Week või PÖFF, aga ka väiksemad sündmused, mis toimuvad üle Eesti kogu aeg. Kogukonnad on tänu teile tugevamad ning korraldajatel on oma algatuste jätkumise suhtes kindlustunne,“ rääkis Saar.

Kultuuriministeeriumile laekus tunnustuse andmiseks ligi 80 esildist, millest valiti välja 23 märkimisväärse panuse teinud kultuurisõpra. Kolm peapreemiat ehk Aasta kultuurisõbra tiitlit lähevad ettevõtjatele, kelle panus kultuurivaldkonda on olnud erakordne. Nendeks on Postimees (toetab ka Rahvusooperit Estonia), ühinemisprotsessi alustanud ettevõtted AS DNB ja Nordea Bank AB ning Aare Kaarma.

Kultuurisõbraks 2016 nimetati teiste hulgas ka rahvusooperi peasponsorid Tele2 Eesti AS, G4S Eesti AS ja Toyota Baltic AS (Lexuse ärisuund) ning toetajad Amserv Grupi AS ja Tallink Grupp AS.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.