Blogi uudis

Eksituste komöödia finaal!

01.02.2017 / Liina Viru

tunnuspilt

Ka tänasesse proovi mahub hulgaliselt sündmusi: krahv soovib oma pulmapäeval tühistatud „esimese öö õigust“ taastada; armukadeduse hoos saadab ta Cherubino sõjaväkke, et too krahvinnale silma ei heidaks; Susanna ja Figaro maalivad Cherubinole silme ette menu, mis teda naiste seas ootaks, kui ta lahinguväljal mehistununa naaseks; samuti toimetavad nad krahvi kätte võltsitud kirja Susannalt, milles too palub krahvi randevuule… oh seda üllatust, kui Susanna asemel ootab krahvi Susannaks maskeerunud krahvinna!!! Proovis René Soom (Figaro), Susanna (Kristel Pärtna), Juuli Lill (Cherubino), Rauno Elp (krahv).


Kes kellega abiellub?

Kui Figaro ja Susanna pulmad ära jääksid, lõikaksid sellest kasu lisaks krahvile ka doktor Bartolo ja tema majapidajanna Marcellina (seda küll omil põhjusil). Bartolo ei kannata Figarot silma otsaski, sest Figaro ajas nurja tema plaani abielluda Rosinaga (kellest Figaro mahitusel sai krahvi kaasa). Figaro on Marcellinale raha võlgu ning mees on allkirjastanud veksli, mille kohaselt peab ta Marcellinaga abielluma, kui ei suuda talle raha tagasi maksta. Kuna Marcellina eelistab meest rahale, loodab ta, et Susanna tõrjub krahvi lähenemiskatseid ja krahv sunnib kättemaksuks Figarot Marcellinaga abielluma. Bartolo on kättemaksuks Figarole nõus Marcellinat igati toetama. Proovis Kristel Pärtna ja Elina Shimkus (Susanna), Jevgeni Chrebtov (Figaro), Heli Veskus (krahvinna), Priit Volmer ja Märt Jakobson (Bartolo), Janne Ševtšenko ja Triin Ella (Marcellina)… vägesid juhatab lavastaja Marco!

Susannal ja Figarol on plaan!
Tänaseks on selge, et iseenesest ei juhtu midagi. Figaro ja Susanna on pead kokku pannud ning välja nuputanud plaani, kuidas anda õppetund oma naist petvale krahvile ning päästa samas oma pulmad. Plaani pühendatakse nii Cherubino kui ka krahvinna, kes oma seelikukütist mehele hea meelega aru pähe paneks. Kõik läheks libedalt, kui plaani ei hakkaks untsu ajama asjasse pühendamatud… Kui Cherubino krahvinna magamistoast akna kaudu põgeneb, vannub aednik Antonio tulist kurja ja ähvardab kätte maksta sellele, kes tallas ära tema peenra. Figaro, Susanna ja krahvinna püüavad teda ebausaldusväärseks muuta ning purju joota, kuid mees jääb endale kindlaks ja kahtlustab Cherubinot. See on aga vesi armukadeda krahvi veskile. Proovis Jevgeni Chrebtov (Figaro), Elina Shimkus (Susanna), Heli Veskus (krahvinna), Aare Saal ja Rauno Elp (krahv), Mart Laur ja Mati Vaikmaa (Antonio) ning Marco Gandini, Andrea Tocchio ja Auri Jürna.

Fotod: Liina Viru

Alguse saab üks pöörane päev, ehk…
…valmistume Figaro ja Susanna pulmadeks!
On taas aeg heita pilk proovisaali, kus käivad ettevalmistused Figaro ja Susanna pulmadeks.
Kõik ei lähe siiski nii lihtsalt… krahvi paaž flirdib aedniku tütre Barbarinaga, jumaldades samas krahvinnat, kes armastab krahvi, kes tahab Susannat, kes on kihlatud Figaroga, kes on lubanud abielluda doktor Bartolo naise Marcellinaga, kes on piisavalt vana, et olla Figaro ema… Kuidas sellest kõigest küll heaga välja tulla? Mozarti ooper “Figaro pulm” esietendub juba 3. veebruaril!
Segadust asuvad lahendama lavastaja Marco Gandini, lavastaja assistent Ellen Maiste, dekoratsioonikunstnik Andrea Tocchio ja lauljad Kristel Pärtna (Susanna), Elina Shimkus (Susanna), Heli Veskus (krahvinna), Aare Saal (krahv), Rauno Elp (krahv), Helen Lokuta (Cherubino) ja Juuli Lill (Cherubino).

Fotod: Liina Viru

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.