Uudised

Külli Teetamm ja Andero Ermel leiavad Estonia pööningult Sipsiku

15.11.2016 / Ülla Veerg

sipsik_kodu_300x180

16. novembril jõuab Estonia kammersaalis vaatajate ette Eno Raua raamatu ainetel sündinud muusikaline lastelavastus „Sipsik ja vana aja asjad“. Loo lavastaja ja kunstnik on Kati Kivitar, muusika on kirjutanud Katri Rebane ja helikujunduse teinud Raido Linkmann teatrist NO99. Mängivad Külli Teetamm ja Andero Ermel Tallinna Linnateatrist.

Lavastaja sõnul on vana aja asjadel oluline tähendus. „Kutsume Estonia teatrimaja pööningule kõiki lapsi, kes tahaksid leida vanadest kallitest mänguasjadest uusi seiklusi – uueks mängitud vana on alati etem kui tuhat uut asja. Ootame ka lapsevanemaid, kel soov kohtuda lapsepõlvemälestustega ja taasavastada mänguoskus,“ ütles Kati Kivitar. „Pühade-eelsel ajal loodetakse ikka, et aset leiaks mõni väike ime. Et see juhtuks, tuleb aeg korraks maha võtta,“ lisas ta.

Jõuludeks tulevad suureks sirgunud Anu ja Mart oma lapsepõlvekoju. Pööningult vanade asjade hulgast leiavad nad oma kalli Sipsiku. Sellest taaskohtumisest algab lavastus ja mäng. “Sipsik ja vana aja asjad” sobib vaatamiseks koolieelikutele ja nooremas koolieas lastele. Kolmkümmend kaks etendust müüdi kiiresti välja, praegu on aga müügile jõudnud lisapiletid.

Foto: Elina Malleus. Fotol: Rahvusooper Estonia lavastus “Sipsik ja vana aja asjad”.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.