Blogi uudis

Üks küsimus estoonlasele

11.11.2016 / Ülla Veerg

Arne_Mikk_vaike

13. novembril tähistame isadepäeva. Mida teie olete oma isalt õppinud?

Vastab perekond Mikk – aasta pere 2013

Arne Mikk, kolme lapse isa, üheksa lapse vanaisa ja kolme lapse vanavanaisa,
Rahvusooper Estonia nõukogu esimees ja aasta isa 2002:

Kindlasti seda, et ükski töö ei ole häbiasi. Isa üritas nii põldu harides kui maja ehitades teha seda võimalikul parimal moel. Olen temalt õppinud püsivust ja positiivset ellusuhtumist. Isa eeskujul püüan mitte elada üle oma võimete, sest võlg on alati võõra oma.
Kuigi naine võib mõnikord tahta perekonnas olla kangem pool, peab mees sellele vaatamata raskemad tööd ära tegema. Kuna isa mängis koduvalla puhkpilliorkestris, siis ilmselt temalt olen kaasa saanud muusikaarmastuse.

Mart Mikk, 3 lapse isa ja ühe lapse vanaisa, Estonia Seltsi esimees, Arne Miku poeg:
Kuulun ilmselgelt nende „käbide“ hulka, kelle elukutse ja -käigu juures on isa õpetustel ning mõjutustel olnud hindamatu väärtus. Teater, muusika ja laiemalt kogu kultuurivaldkond on olnud lahutamatu osa minust juba maast madalast just tänu isa loodud erilisele keskkonnale. Nii mõnedki teadmised ja tõekspidamised, mida ta ise pidi omandama läbi raske töö, sain mängleva kergusega päranduseks ainuüksi temaga ühe katuse all elades. Samas on ta mind alati julgustanud omaenda teed otsima. Olen tänaseks sattunud isa suurte jalajälgedega sissetallatud rajalt mõnevõrra kõrvale, kuid kodust kaasaantud õpetused toimivad tegelikult igas eluvaldkonnas: pühendunud ning omakasupüüdmatu suhtumine töösse toob lõppkokkuvõttes kaasa suuremaid ja tõelisemaid võite kui lipitsemise või ülekohtu abil saavutatud lühiajaline tähesära.

Rein Mikk, 3 lapse isa, turunduse projektijuht, Arne Miku poeg:
Olen oma isalt õppinud hindamatu väärtusega oskuse – teha kõike kire ja armastusega, sealhulgas oma tööd. Mulle väga meeldib ise ehitada ja meisterdada. Ka see on pärit lapsepõlvest, kui seda koos isaga Hiiumaal teha sain. Üritan neid oskusi ka oma lastele edasi anda, kuigi tänapäeval on ju lihtsam kutsuda remondi- või ehitusmees kui ise katsetada ja õnnestuda.

Lugu ilmus ajakirjas Estoonlane nr 6, 28. oktoober 2016.

Tekst Kärt Kinnas, foto Rahvusooper Estonia arhiiv.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.