Esileht

Luksuslik aastalõpuball Estonias: glamuursed 30ndad

14.11.2016 / Stina Vürmer

ball_uus2510

Sving, jazz, šikk glamuur ja pidulikult sädelev elegants – Estonia aastalõpuballi teemaks on moeajaloo armastatud aastakümme 30ndad, kui sündisid väike must kleit ja must küünelakk, daamid kandsid vesilokke ja kaunistasid end helkivate pärliridadega. Rahvusooper Estonia pakub luksuslikku õhtut küllusliku programmiga. Gerly Padari, Swingersite ning rahvusooperi solistide, koori, orkestri ja Eesti Rahvusballeti esituses on laval ajastu parimad lood, jazz-balleti numbrid ja svingimeloodiad.
Tekst: Anna Pelander / Fotod: Tanel Meos

Liisa Piisel, RO Estonia peaadministraator: “Selle aasta ball on pühendatud eelmise sajandi algusele, balli teemaks on 1930ndate sära ja glamuur.”
Anu Põrk, RO Estonia müügijuht: “Rahvas tuleb meeleldi stiilipeo teemaga kaasa. Balle võib korraldada igaüks, kuid teatrimajas on võimalik lavalise tegevuse ja meeleolukate kostüümidega teemat toetada.”
Liisa Piisel: “Balli teemale vastavalt on koostatud teatrisaali lavaline programm, ka kogu muusika ja tantsunumbrid on valitud 1930ndate vaimus. Alustuseks mängib rahvusooperi orkester kontserdisaalis avavalssi ning edasi kulgeb õhtu eelmise sajandi alguse helide saatel. Lisaks RO Estonia orkestrile esineb ansambel Swingers, kelle muusika balli teemaga hästi haakub. Julgustame Estonias vana aastat ära saatma ka nooremat publikut.”
Anu Põrk: “Külalised saabuvad kaunites ballirõivastes, igas saalis toimub midagi põnevat ning muu hulgas on võimalik tantsida ka diskosaalis – 0-korrusel paiknevas Colombina kohvikus.”
Liisa Piisel: “Traditsiooniliselt valitakse balli perenaine ja peremees oma maja solistide seast. Sel aastal juhivad balli ooperisolistid Janne Ševtšenko ja René Soom. Nemad tervitavad inimesi ja annavad infot saalides toimuva kohta. Õhtut alustab Estonia teatrisaalis ooperi- ja balletietteaste, talveaias ja Valges saalis avame kohvikud ja baarid, seal toimuvad väikesed lisaetteasted. Colombina kohvikus on disko, kontserdisaalis tantsitakse RO Estonia sümfooniaorkestri ja ansambli Swingers saatel. Väiksed atraktsioonid toimuvad kogu majas. Alati on kohal ka fotograaf, külalistel on võimalik pidulikus miljöös pilte teha ja need prinditakse kohe kohapeal välja. Lisaks on võimalus endast kunstnikult portree tellida jne.
Anu Põrk: “Alati on väga oodatud enne südaööd toimuv balli üllatus – olgu see siis etteaste, sõnavõtt või ootamatu külaline. Üllatust välja ei reklaamita, seda hoitakse viimase hetkeni saladuses. Näiteks kui tähistati Wagneri ja Verdi 200. sünniaastapäeva, üllatasid just need heliloojad südaööl publikut oma muusikaga. Balli üllatuseks on olnud ka tsirkuseartistide etteaste, eelmisel aastal oli üllatuseks lae all pöörlev kandlemängija.”
Liisa Piisel: “Ballile sobivaid kostüüme saab varakult laenutada Estonia kostüümilaenutusest. Vana-aastaõhtul on aga ka garderoobis avatud pisike kostüümilaenutus, nii saavad ka viimasel hetkel otsustajad sobivad rõivad selga. Teksades ja kampsunites ballile ei lubata.”
Anu Põrk: “Toitlustus on samuti väga tähtis. Pakume võimalust ette tellida külmad ja soojad suupisted, mis serveeritakse talveaias. Hind on kuni 31. oktoobrini 40 eurot, alates 1. novembrist 50 eurot. Estonias on oma catering, peakokk Kalvi Sedrik on menüü juba varakult kokku pannud.”
Estonia balli külluslik programm hõlmab toitlustust, pidulikke galaetendusi ning elegantset meelelahutust – igaühele midagi, lisaks üllatused.

Estonia ball
• Estonia teatrisaal mahutab 800 külalist. Ballil on kindel klientuur ja paljud inimesed külastavad seda igal aastal. Iga ball on siiski eriline ja erinev ning uued külastajad väga oodatud.
• Esimene uusaastaball toimus 1992. aastal. Käesolev ball on kahekümne kolmas. Estonia maja häälestab inimesi pidulikkusele, soov nautida elegantset ja muretut atmosfääri meelitab kohale nii lojaalseid kliente, uudishimulikke turiste kui ka särtsakaid noori.
• Balli eeskava ja tantsupilet kokku maksavad 45–76 eurot, eraldi tantsupilet 25 eurot. Täispakett toidu, tantsu ning parimate kohtadega saalis maksab 125 eurot.
• Ball algab Estonia teatris 31. detsembril kell 19.30. Tule ja naudi glamuurset stiilipidu Rahvusooper Estonia aastalõpuballil!

Artikkel ilmus Denim Dreami sügis-talv 2016 ajakirjas

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.