Uudised

10. oktoobril avatakse pidulikult festival “Narva täis muusikat”

10.10.2016 / Ülla Veerg

uinuv

10. oktoobri õhtul avatakse Narvas Geneva keskuses pidulikult viis päeva kestev ooperi- ja balletifestival „Narva täis muusikat“. Keskuse fuajees avatakse ka temaatiline fotonäitus.

Festival, mis sai 9. oktoobril alguse menuka operetikontserdiga Sillamäel, hõlmab Tšaikovski balletti „Uinuv kaunitar“, Verdi ooperit „La traviata“, beebikontserte, kammerkontserte Sillamäel, Illukal ja Narvas ning ooperi- ja balletigalat. Festivali krooniks on lastegala, mille kunstiliseks juhiks on Estonia dirigent ja muusik Priit Aimla ja kus koos estoonlastega musitseerivad Geneva keskuse laval 250 Ida-Virumaa last. Noored ja nende juhendajad on kevadest alates estoonlaste käe all proove teinud ning nüüd on aeg publiku ette astuda.

„Selline maakonnafestival on Estoniale kolmas – kaks aastat tagasi olime Kuressaares ja neli aastat tagasi Paides,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Lisaks sellele, et viime ooperi ja balleti Eesti rahvale koju kätte, on meile alati eriti oluline noorte kaasamine. Muusikahuvilised noored saavad reaalselt aimu võimalikust tulevasest elukutsest ja ehk aitab see neil kindlamalt otsustada muusikaõpingute jätkamise kasuks,“ lisas Mäe.

Festivali raames sõidab Ida-Virumaale külla üle 200 estoonlase, kellest enamuse tee viib neljapäeva õhtul rongiga edasi Moskvasse etendusi andma.

Festivali „Narva täis muusikat“ toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus.

Telli uudiskiri

Telli rahvusooperi uudiskiri, et olla kursis värske info ning heade pakkumistega.
Uudiskiri saadetakse välja kord kuus.